Je to oficiální: Začal proces vzniku nového vlastníka F1. Cena? 193 miliard

Společnost Liberty Media Corporation vydala ve středu večer oficiální tiskovou zprávu, ve které potvrzuje dohodu o odkoupení práv na formuli 1. Jedná se o postupný proces, jehož prvním krokem je odkoupení podílu 18,7 %. Zda-li Liberty Media odkoupí celých 100 %, je otázkou “naplnění podmínek”. Patří mezi ně souhlasy antimonopolních úřadů v některých zemích nebo konkrétní souhlasy ze strany Mezinárodní…

Štítky: Finance Liberty Media Zveřejněno 8. 09 2016 — Tomáš Richtr

Společnost Liberty Media Corporation vydala ve středu večer oficiální tiskovou zprávu, ve které potvrzuje dohodu o odkoupení práv na formuli 1. Jedná se o postupný proces, jehož prvním krokem je odkoupení podílu 18,7 %. Zda-li Liberty Media odkoupí celých 100 %, je otázkou “naplnění podmínek”. Patří mezi ně souhlasy antimonopolních úřadů v některých zemích nebo konkrétní souhlasy ze strany Mezinárodní automobilové federace.

Kupní cena, která se rovná odhadu tržní ceny seriálu F1, je stanovena na 8 miliard dolarů, to je asi 193 miliard korun (7,1 miliard eur).

Novým šéfem F1 se stane Chase Carey, ale byly potvrzeny dřívější spekulace, že Bernie Ecclestone zůstává výkonným ředitelem. Jeho role se tak na nějakou dobu výrazně nemění.

K dnešnímu dni je veřejně obchodovatelná společnost Libery Media minoritním vlastníkem F1. Podíl ve výši 18,7 % koupila za 746 milionů dolarů v podobě hotovostního bankovního transferu. Současnému reprezentantovi vlastníků F1, společnosti CVC, tak zůstává kontrolní síla nad seriálem.

Liberty Media Group ale plánuje plné převzetí formule 1 (zhruba v prvním čtvrtletí 2017), a do budoucna bude společnost přejmenována na Formula One Group. Zástupci CVC budou členy správní rady.

Týmy formule 1 dostanou nabídku stát se akcionáři nové společnosti Formula One Group. Výsledkem bude jejich snaha neohlížet se pouze za svými zájmy, ale za zájmy celého sportu.

Sídlem společnosti bude Londýn.

Plné znění prohlášení Liberty Media v angličtině zde.

Diskuse k článku

Napsat komentář