Je to oficiální: Red Bull – Honda

Je dokonáno: Red Bull oficiálně potvrdil, že v sezonách 2019 a 2020 bude jezdit s motory Honda.

3 Štítky: Honda Red Bull Zveřejněno 19. 06 2018 — GPF1.cz

Skončila tak dlouhá fáze jednání a spekulací poté, kdy Honda opustila McLaren a přešla k sesterskému týmu Red Bullu Toro Rosso. Nyní Renault opouští Red Bull po dvanácti letech spolupráce.

„Po dlouhém uvažování a analýzách jsme přesvědčeni, že partnerství s Hondou je pro tým správným směrem,“ řekl šéf Red Bullu Christian Horner. „Jsme nadšeni nasazením Hondy ve formuli 1, stejně jako obrovskými zlepšeními, kterých v poslední době dosáhla ve spolupráci s Toro Rosso. Ambice Hondy si v ničem nezadají s těmi našimi.“

Jméno týmu zůstane stejné, tedy Aston Martin Red Bull Racing. Honda nyní bude mít dva týmy.

„Se dvěma týmu budeme schopni analyzovat dvojnásobný objem dat,“ řekl prezident Hondy Takahiro Hachigo, který dodal, že „jednání byla velmi rychlá díky uctivému jednání Red Bullu a vedla k dohodě, která je vyrovnaná a férová pro obě strany.“

Diskuse k článku

3 komentáře: “Je to oficiální: Red Bull – Honda”

 1. heava napsal:

  Je to jediná rozumná volba pro RB. Teď se konečně ukáže, jaké budou motory Honda ve skvělém šasi. Na McLarenu je jasně vidět, jak Hondu osočovali neprávem.

 2. koza3 napsal:

  Máte tam chybu. Red Bull bude jezdit s Hondou již v sezóně 2019

 3. Hanzlok napsal:

  Jako fanoušek Red bullu jsem na jednu stranu rád, že budeme mít konečně svého dodavatele, který nemá svůj tým v F1, ale bojím se příští sezóny, abychom nespadli a nebojovali o 3. místo s renaultem či Mclarenem … Přece jenom má Honda velkej časovej handicap ve vývoji i když letošní rok s torro rosso ukazuje potenciál.

  Taky se bojím, že to může být další důvod proč Ricciardo bude chtít odejít. Chce vyhrát titul a ne zůstavat v týmu, který teď asi bude koukat spíš na dlouhodobější plán.

Napsat komentář