Je to oficiální: Alfa Romeo Sauber F1 Team

Je to oficiálně potvrzené: automobilka Alfa Romeo a tým Sauber zahájili „mnohaletou“ úzkou spolupráci. Alfa Romeo se navíc stává titulárním sponzorem týmu. Ponese tak název Alfa Romeo Sauber F1 Team.

4 Štítky: Alfa Romeo Sauber Zveřejněno 29. 11 2017 — Tomáš Richtr

Alfa Romeo je součástí skupiny Fiat Chrysler Automobiles, která vlastní také Ferrari. Alfa Romeo se do F1 vrací po více než třiceti letech. Partnerství mezi oběma firmami bude na bázi komerční, strategické, ale hlavně technologické.

Společnosti si budou vyměňovat inženýrské a technické know-how. Auto bude osazeno logem Alfa Romeo a pojede s motory Ferrari F1 specifikace 2018.

„Tato dohoda se Sauberem je výrazným krokem v obnovení značky Alfa Romeo, která se do formule 1 vrátí po více než třiceti letech,“ prohlásil prezident Ferrari Sergio Marchionne. „Atraktivní značka, která pomáhala tvořit historii tohoto sportu, se tak přidá k dalším významným výrobcům. Navíc bude těžit ze spolupráce a partnerství se Sauberem, stejně jako z jeho zkušeností.“

Předseda vedení Sauberu Pascal Picci  zase tvrdí následující: „Alfa Romeo má dlouho a úspěšnou historii v Grand Prix závodech. Jsme velmi hrdí na to, že si tato mezinárodní renomovaná značka vybrala nás za partnery k návratu do motorsportu. Je to pro Sauber skvělá příležitost, jak vyvíjet technologii a pracovat na různých inženýrských projektech.“

0529_004.jpg

Alfa Romeo v F1

 

Diskuse k článku

Napsat komentář