Je to můj hrdina, vyzdvihl Alonso zraněného Strolla

Španělský závodník po Grand Prix Bahrajnu ocenil výkon svého týmového kolegy Lance Strolla. Ten odjel závod s poraněnými zápěstími.

Štítky: Aston Martin Fernando Alonso GP Bahrajnu Lance Stroll Zveřejněno 5. 03 2023 — Lukáš Štěrovský

Jde o následek nehody na kole, která se Strollovi přihodila před testy, i tak ale v Bahrajnu dojel šestý. „Úžasný výkon, je to můj hrdina,“ smekl Fernando Alonso, který dokončil ještě lépe – jako třetí! „Teprve před dvanácti dny byl operován, a teď se všemi bojoval…“

Stačilo přitom málo, aby oba astony skončily hned v prvním kole. Ve čtvrté zatáčce totiž Stroll do Alonsa narazil. „Myslel jsem, že to byl George Russell,“ vysvětlil po závodě Alonso. „Pro tým to byl nakonec úžasný víkend, stupně vítězů v prvním závodě jsou skvělé.

To co Aston dokázal přes zimu, kdy se stal druhým nejlepším vozem, je prostě neskutečné,“ rozplýval se Španěl. „Samozřejmě bych rád startoval před oběma ferrari a mercedesy a využil své tempo, ale start se nám nepovedl, a tak jsem musel předjíždět.

Byl to ale vzrušující a adrenalinový závod. Snad si to lidé užili, my určitě. A už se těšíme do Džiddy,“ naráží pilot Aston Martinu na další podnik, který je na programu za dva týdny.

Red Bull začal sezonu doublem, Alonso na stupních vítězů!