„Je to jenom pátek“. Ferrari zůstává nohama na zemi

Piloti Ferrari obsadili první dvě místa v odpoledním pátečním tréninku na GP Malajsie, přesto se ale jak Vettel, tak i Räikkönen drží nohama na zemi. Nikdo totiž neví, jaký program pro páteční jízdy zvolila konkurence.

Štítky: Ferrari GP Malajsie Zveřejněno 29. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

„Nevím, co Red Bull dopoledne zkoušel, ale vypadá hodně rychle v přechodných podmínkách,“ upozorňuje Sebastian Vettel. „Na vlhku, mokru, na přechodných gumách. Ale moc se nejezdilo. Celkově to byl slušný den, trochu smíšený. Bylo by hezké udržet takové tempo přes celý víkend, ale jak jsem řekl, nevíme, co zkoušeli ostatní. Mercedes, alespoň to tak vypadá, se hodně trápil. Jsem si ale jistý, že zítra na tom bude dobře.

Naše auto se zdálo od začátku v pohodě. Ale je to jen pátek. Zkusili jsme něco odlišného, co jsme ale ve druhém tréninku kvůli červeným vlajkám nestihli dokončit. Nezajeli jsme dostatečný počet kol, jaký jsme chtěli,“ dodává německý závodník.

Střídmé hodnocení nabízí i Kimi Räikkönen. „Několika věcem z prvního tréninku musíme porozumět, odpoledne už bylo o něco málo lepší. Je teprve pátek, takže se toho spousta může změnit. Uvidíme, co přinese sobota. Nevíme, co dělali ostatní. Vyjma počasí dopoledne a problémem s tratí odpoledne šlo všechno hladce. Pár chyb se našlo, ale to je v pořádku,“ ví Iceman.

Diskuse k článku

Napsat komentář