Je to jako vítězství, raduje se Massa ze sedmého místa

Solidním umístěním se rozloučil Felipe Massa s kariérou pilota F1 na domácí dráze v Interlagosu, když dokončil jako sedmý. Brazilce tak čeká už jen závod v Abú Dhabi, po kterém na jeho místo usedne někdo ze čtveřice Kubica, di Resta, Wehrlein či Kvjat. Přestože se v posledních hodinách hovoří o tom, že Kubica už má podepsanou smlouvu, oficiálně zatím nic potvrzeno nebylo a ani tým neplánoval rozhodnutí před koncem sezony.

Štítky: Felipe Massa GP Brazílie Zveřejněno 13. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Ale zpět k Massovi. Tomu se v Grand Prix Brazílie povedl start, kdy se dostal z devátého na šesté místo, i restart závodu po vyjetí safety caru, po kterém předjel Alonsa a většinu času z Velké ceny strávil na páté příčce. Před sebe „pustil“ pouze Hamiltona a Ricciarda, kteří se probojovávali polem vpřed.

„Je obtížné vyjádřit mé pocity,“ uvedl Massa po závodě. „Měl jsem úžasný start, dokázal předjet pár aut, po safety caru jsem předjel Alonsa. Věděl jsem, že bude mít lepší tempo, takže jsem se snažil ho držet za sebou.

Bylo to jako mnohá vítězství, která jsem získal – odjel jsem perfektní závod od začátku do konce, zvládl pneumatiky a všechno na voze, měl jsem tempo. Bylo to jako vítězství… je to tak úžasné dokončit závod a cítit emoce fanoušků. Věděl jsem, že vloni jsem tu zažil spoustu pocitů, vnímal emoce lidí, ale nedokončil závod, takže když teď dokončím…“ dumal pilot Williamsu.

Ten se po dojetí cíle mohl těšit i z rádiové zprávy svého syna, který mu sdělil, že je na něj pyšný a že se mu mimochodem moc líbil jeho start. Spolu se svým krajanem Rubensem Barrichellem, který svoji kariéru v F1 rovněž končil ve Williamsu, pak Massa vystoupal na stupně vítězů, aby se mohl rozloučit s brazilskými fanoušky.

„Byl to velmi zvláštní moment, slyšet syna ve vysílačce. Měl jsem tu taky svoji rodinu, všechny fanoušky, všichni mě podporovali. Byl to závod, na který nikdy nezapomenu, zůstane v mém srdci. Samozřejmě mi všichni budou chybět kvůli všemu, co jsme spolu zažili. Moc děkuji všem za posledních šestnáct let,“ zavzpomínal Massa i na své začátky kariéry pilota F1.

Diskuse k článku

Napsat komentář