Je to jako Senna a Prost? Hamilton: V zásadě ano

Lewis Hamilton po kvalifikaci potvrdil, že jeho souboj s Nikem Rosbergem nyní nese parametry slavného duelu Senna - Prost

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Mirabeau Nico Rosberg Zveřejněno 24. 05 2014 — Tomáš Richtr

Vášně jsou chvíli po skončení kvalifikace na Velkou cenu Monaka stále hodně rozvířené. I když vyšetřování incidentu, při kterém Nico Rosberg vyjel mimo trať v zatáčce Mirabeau a pak na ní zase nacouval, pokračuje, Hamilton je zjevně přesvědčen, že to Rosberg udělal schválně.

Slovem “potenciálně” odpověděl na dotaz, zda si myslí, že mu Rosberg kvalifikaci pokazil schválně s tím, že “jsem měl vědět, že se něco takového může stát”.

Mercedes musel zrušit plánovaný brífink s novináři, neboť na stejnou dobu si jej komisaři předvolali na kobereček. S ohledem na nabitý program se jezdci pravděpodobně už dnes před novináři neobjeví.

Rosbergův incident má dvě části: okolnosti, za kterých vyjel mimo trať, a potom jeho nacouvání zpátky na trať, prakticky přímo do jízdy Lewise Hamiltona. Ten svůj závěrečný pokus přerušil a přišel o šanci vyhrát kvalifikaci. Hamilton pak na tiskové konferenci odmítal odpovědět na spoustu dotazů, nebo odpovídal velmi stroze.

Už před několika dny se začalo hovořit o tom, že bychom letos mohli být svědky moderní verze boje Senna – Prost za jejich společného působení u McLarenu. A Lewis Hamilton se tomu přirovnání rozhodně nebrání. Na dotaz, zda se dá jeho vztah s Rosbergem přirovnat k tomu mezi Sennou a Prostem, Hamilton odpověděl:

“V podstatě ano.”

Na dotaz reportérky rádia BBC5 Jennie Gow, zda má v plánu si s Rosbergem sednout a situaci probrat, reagoval:

“Nevím, zda si Senna a Prost spolu sedli. Docela se mi líbí, jak se s tím Senna vyrovnal. Myslím, že se jím nechám inspirovat.”

Daniel Ricciardo, třetí muž na tiskové konferenci, později řekl: “Věděl jsem, že to bude divné (během tiskové konference), ale tohle bylo občas hodně ošemetné.”

GPF1 bude o závěrech šetření komisařů, které vede bývalý pilot F1 Derek Warwick, neprodleně informovat.

Diskuse k článku

Napsat komentář