Je to Hamiltonův den. Titul si zaslouží, tvrdí Sebastian Vettel

Největší konkurent Lewise Hamiltona v boji o titul, to byl v sezoně 2017 Sebastian Vettel. Jeho mise nakonec skončila neúspěchem; jak Vettel přiznal, Mercedes byl letos prostě lepším týmem.

Štítky: GP Mexika Sebastian Vettel Zveřejněno 29. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Vettel vedl šampionát až do italské Grand Prix. Po třech závodech v asijské části, které vinou kolize nebo techniky nedokončil či dokončil na horší pozici, než na jakou skutečně měl, přišel propad na druhé místo. Právě v těchto velkých cenách se rozhodl letošní boj o celkové prvenství ve prospěch Lewise Hamiltona, které definitivně potvrdil v Mexiku. Titul je ale podle Sebastiana Vettel ve správných rukou.

„Není důležité, co se stalo dnes,“ prohlásil Vettel po skončení mexické Grand Prix, v jejímž úvodu s Hamiltonem lehce kolidoval. „Důležitější je, co se podařilo Lewisovi. Letos odváděl po celý rok skvělou práci a zasloužil si vyhrát titul, takže mu gratuluji.

O nikom jiném než o něm to dneska není, je to jeho den. Líbilo se mi závodit proti němu. Líbilo by se mi to více, kdyby to trvalo až do konce roku, ale celkově byli u Mercedesu lepší,“ podělil se o svoje hodnocení Sebastian Vettel.

Ten byl rovněž dotázán, zda nemá nějaké výčitky ohledně vývoje letošního ročníku. Vždyť až do závěru sezony to vypadalo, že bojovat se bude až do poslední Grand Prix. Vettelova odpověď byla veskrze výmluvná: „A záleží teď na tom?“

Diskuse k článku

Napsat komentář