Je skvělé bojovat ve středu pole, a ne s Medical carem, libuje si Alfa Romeo

Šéf Alfy Romeo Frederic Vasseur si užívá návrat svého týmu do středu pole. Švýcarský tým si užívá souboje s AlphaTauri a Alpinem, rozhodně více než boje s Medical carem.

Štítky: Alfa Romeo Frederic Vasseur Zveřejněno 23. 04 2022 — Vašek Štěpánek

Po dvou těžkých sezonách, které Alfa Romeo strávila na chvostu startovního pole společně s Haasem a Williamsem, si stáj z Hinwillu pochvaluje bitvy o důležité body. Těch bylo vloni a předloni jen poskromnu.

Švýcarský tým v minulém roce obsadil deváté místo v poháru konstruktérů a získal pouhých 13 bodů. Letos je situace podstatně lepší. Dobrou atmosféru buduje i nová dvojice pilotů Valtteri Bottas a Guanyu Zhou.

V Bahrajnu si Alfa dojela pro dvojité body, v Saúdské Arábii Bottase potkal technický problém, tempo na slušný výsledek ale měl a v Austrálii se Fin na bodované pozice opět vrátil. Dobré a stabilní výkony předvádí i nováček ve formuli 1 Zhou.

Šéf týmu Frederic Vasseur je z aktuální situace nadšený. Do konce roku sice zbývá dalších 20 závodů, začátek nové sezony a nové éry F1 se ale vydařil. „Je skvělé být zpátky, užívám si bitvy s jinými týmy, je to lepší než bojovat s Medical carem.

Sezona je ale dlouhá a musíme se soustředit na náš program a náš vývoj. Snad nám vše půjde podle plánu. Ostatní týmy také nespí. Je fajn být ve středu pole, celou sezonu ale máme před sebou a jsme si toho vědomi,“ uvedl Vasseur.

Do Alfy Romeo letos přišel Valtteri Bottas, který vloni opustil Mercedes a nyní se stal hlavním pilotem týmu. Vasseur svého svěřence chválí. „Valtteri je skvělý člověk, který má zkušenosti s velkými týmy, což je pro nás skvělé.

Dává nám jasné požadavky a cíle, které se mu snažíme dodat, abychom se i my posunuli na další úroveň. Když se daří, tak se daří, pokud tomu tak není, začnete o lidech pochybovat, ale s Valtterim na pochybách nejsem,“ uzavřel přešťastný Vasseur.