Je povinností nás všech formuli 1 neshazovat, říká Wolff

Sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff apeluje na všechny aktéry ve formuli 1, aby jí přestali dělat špatnou reklamu.

Štítky: Mercedes Zveřejněno 24. 06 2015 — Jan Pastorek

Sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff apeluje na všechny aktéry ve formuli 1, aby jí přestali dělat špatnou reklamu.

V letošní sezóně přicházejí od týmů a jezdců převážně negativní komentáře na současný stav formule 1, a to je podle Wolffa špatně.

„Myslím, že všichni máme povinnost formuli 1 nepomlouvat,“ řekl. „Všichni jsme ambasadoři formule 1 a neustálým vypichováním negativ jsme se roztočili negativní spirálu kontroverzí. A to podle mě není dobré pro formuli 1.“

„Měli bychom mít povinnost ji vyzdvihovat, a ne shazovat. V posledních pár dnech jsem četl pár článků, které jsou opravdu odpad, srovnávají s formulí E a podobně. Nechci o tom ani mluvit. Ale myslím, že vůči formuli 1 máme povinnosti. To je můj osobní názor.“

Mezi nesprávné argumenty patří podle Wolffa srovnávání rychlosti s předchozími roky, kdy monoposty poháněly osmiválce, nebo dokonce ještě desetiválce. Je to nespravedlivé už kvůli tomu, že jsou nové pohony teprve ve svém druhém roce.

„Někdy ztrácíme sekundu, někdy dvě sekundy, někdy půl sekundy. Ale to všechno s autem, které je o 100 kilogramů těžší, přičemž paliva má o 50 nebo 60 kg méně. To je podle mě působivé,“ dodal.

Diskuse k článku

Napsat komentář