Je Leclerc nejsilnější kolega, jakého Vettel kdy měl?

Německý pilot zhodnotil výkony Charlese Leclerka z perspektivy ostatních týmových kolegů, proti kterým v jednom týmu závodil.

Štítky: Charles Leclerc Sebastian Vettel Zveřejněno 23. 10 2019 — Lukáš Štěrovský

Sebastian Vettel (32) debutoval ve formuli 1 v roce 2007 v barvách BMW, na plný úvazek závodil od roku 2008. Za tu dobu měl proti sobě několik týmových kolegů. Je o deset let mladší Charles Leclerc tím prozatím nejsilnějším?

„Je mladý, velmi rychlý. Myslím, že to nikdo nezpochybňuje,“ přemítá Vettel. Jenže přímému srovnání se brání. „Nemůžete je ve skutečnosti moc srovnávat. To byste museli dát v jednu chvíli Marka (Webbera), Kimiho (Räikkönena), Daniela (Ricciarda) a Vitantonia (Liuzziho) do jednoho auta, takže porovnávat je s Leclerkem není spravedlivé.

Z hlediska rychlosti je Charles velmi rychlý, ale je stále hodně mladý. Je to teprve jeho druhá sezona, takže je to něco úplně jiného než s Kimim nebo Markem, kteří strávili ve formuli 1 spoustu času a měli mnohem více zkušeností.

Je dobré mít skutečnou a takhle dobrou referenci, zejména v časech, kdy jsem měl trochu problémy dostat vše z auta. A pro tým je dobré mít dva jezdce, kteří spolu bojují na dráze,“ dodává Sebastian Vettel.

Diskuse k článku

Napsat komentář