Je jen otázkou času, kdy Ferrari postaví vítězný monopost

Technický ředitel Ferrari Mattia Binotto se domnívá, že je jen otázkou času, kdy jeho tým postaví monopost, který bude schopný ovládnout šampionát. Ročník 2016 místo vytouženého vzestupu formy přinesl pravý opak. Ferrari nevyhrálo ani jeden závod a v Poháru konstruktérů skončilo třetí. Překonaly ho Mercedes i Red Bull. Poslední titul získal v rudých barvách Kimi…

Štítky: Ferrari Mattia Binotto Zveřejněno 20. 12 2016 — Marie Tomšíková

Technický ředitel Ferrari Mattia Binotto se domnívá, že je jen otázkou času, kdy jeho tým postaví monopost, který bude schopný ovládnout šampionát.

Ročník 2016 místo vytouženého vzestupu formy přinesl pravý opak. Ferrari nevyhrálo ani jeden závod a v Poháru konstruktérů skončilo třetí. Překonaly ho Mercedes i Red Bull. Poslední titul získal v rudých barvách Kimi Räikkönen v sezoně 2007, o rok později Italové ovládli Pohár konstruktérů. Ferrari doufá, že v následujícím ročníku díky změně pravidel dokáže navázat na tyto výsledky.

banner_simulatory

Binotto ve funkci technického ředitele v červenci letošního roku nahradil Jamese Allisona. Švýcar tvrdí, že Ferrari má vše potřebné k tomu, aby bylo opět úspěšné. Jeho cílem je, aby tým dokázal lépe reagovat na výzvy.

„Je zde tolik změn, které se týkají aerodynamiky. Vozy budou v zatáčkách, při zrychlování a brzdění mnohem rychlejší. Neexistuje žádný důvod, proč bychom zde v Maranellu nemohli vybudovat takový monopost. Je to jen otázka času. Letos nám chyběla schopnost rychlé reakce. Musíme být schopní vymyslet něco nového dříve než ostatní.“

Ferrari se nepodařilo vyhrát závod ve dvou z uplynulých třech sezon, v ročníku 2015 Sebastian Vettel ovládl tři velké ceny. Statistiky Scuderie mluví jasně – z posledních třiasedmdesáti závodů se jí podařilo jen třikrát získat nejvyšší umístění na stupních vítězů.

Čtěte dále: Vettel se musí uklidnit, jinak nemá smysl hovořit o prodloužení smlouvy, tvrdí prezident Ferrari

Poslední vítězství Ferrari – Velká cena Singapuru 2015

Poslední vítězství Ferrari – Velká cena Singapuru 2015Diskuse k článku

Napsat komentář