„Je emotivní závodit na místě, kde zemřel Ayrton Senna“

Pilot Ferrari Carlos Sainz si myslí, že závod v Imole má pro každého pilota F1 speciální význam. Právě na této trati před necelými 27 lety přišel o život trojnásobný mistr světa Ayrton Senna.

Štítky: Ayrton Senna Carlos Sainz Imola Zveřejněno 16. 04 2021 — Vašek Štěpánek

Ayrton Senna zemřel 1. května 1994, den poté, kdy o svůj život během kvalifikace přišel další pilot Roland Ratzenberger. Právě tyto dvě události z okruhu v Imole vytvořily jakési mýtické místo, které je velmi emotivní pro každého fanouška a pilota – včetně Sainze. Španěl byl ve čtvrtek dotázán, co všechno ví o brazilské legendě.

„Abych byl upřímný, vím to, co můžete vědět i vy z dokumentů, knih, informací v paddocku od lidí, kteří ho znali nebo s ním pracovali,“ začal Sainz.

„Je těžší něco říct o jeho osobní stránce. Udělal jsem si obrázek pouze z několika dokumentů a rozhovorů, které jsou zveřejněny na YouTube. Vystupoval v nich jako legenda, kterou se později stal.

Víte, je velmi působivé závodit na místě, kde přišel o život. Zároveň je to pro nás všechny velmi emotivní, jelikož na tomto místě formule 1 ztratila asi ten největší talent, který tu historicky byl.“

Pilot Ferrari také uvedl, že Sennu lidé uznávají i mimo formuli 1. Brazilce zná celý motorsport a lidé po celém světě.

„I lidé z jiných oborů motorsportu znají Sennu. Slyšel jsem i několik pilotů v MotoGP o něm mluvit. Myslím, že každý, kdo se v tomto světě pohybuje, zná Ayrtona. Díky zdrojům, které jsou dnes dostupné, můžeme vidět, jak charismatický, zvláštní a výjimečný člověk to byl.“

Nový pilot Ferrari, který v Bahrajnu dojel osmý, se připravuje na svůj první domácí závod pro slavný italský tým. Sainz uvedl, že závodit v Itálii s Ferrari je velmi speciální a výjimečné. To platí také letos i když na tribunách nebudou žádní fanoušci.

„Situace s pandemií nám bohužel nedovoluje pustit fanoušky na tribuny. Je to velká škoda, protože mi budou opravdu chybět. Ale musím uznat, že už teď cítím jakési zvláštní pouto mezi mnou a Itálií.

Bylo to cítit i vloni na Monze. V té době už bylo jasné, že přestoupím k Ferrari a lidé se se mnou chtěli fotit, a to jsem ještě oficiálně závodil pro McLaren. Letos je to ještě intenzivnější a více emotivní. Doufám, že zajedeme dobrý výsledek,“ uzavřel Sainz.