Potvrzeno: Japonsko bude poslední Palmerův závod pro Renault

Jolyon Palmer po nedělní Grand Prix Japonska s okamžitou platností odchází z týmu Renault. Prozradil to sám pilot na sociální síti Instagram. Toto tvrzení pak podpořila tisková zpráva Toro Rosso a posléze i Renaultu.

Štítky: Jolyon Palmer Zveřejněno 7. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Renault už v Singapuru potvrdil, že pro rok 2018 najal Carlose Sainze jako svého pilota namísto Jolyona Palmera. Podle spekulací měl Sainz nahradit Palmera už v Malajsii, jenže tuto nabídku (a několikamilionový bonus za její přijetí) Palmer údajně odmítl.

Teď se však situaci změnila. Po kvalifikaci na GP Japonska Palmer oznámil, že nedělní závod bude jeho posledním v barvách Renaultu. „S penalizací budu startovat z konce roštu, ale dám do toho vše stejně jako vždycky. Bude to můj poslední závod pro Renault. Díky všem za podporu během posledních dvou let. Hodně to pro mě znamená!“

Jako první se oficiálně vyjádřilo Toro Rosso. V jeho tiskové zprávě stojí, že Carlos Sainz pojede za Renault už za dva týdny v Austinu. Nastoupil měl až pro sezonu 2018, nicméně „okolnosti se změnily“. Italská stáj také potvrdila, že ve zbytku sezony pojede ve složení Pierre Gasly – Daniil Kvjat. Renault pak ve svém prohlášení prakticky jen zopakoval výše psané.

Zatím není jasné, jaké bude budoucnost Jolyona Palmera. Je ale evidentní, že jeho šance na zisk závodní sedačky pro rok 2018 ve formuli 1 nejsou zrovna z těch nejvyšších.

Diskuse k článku

Napsat komentář