Honda o spolupráci s Alonsem už nestojí

Nepotvrzené spekulace hovoří o tom, že McLaren by rád prodloužil kontrakt s Fernandem Alonsem. Proti tomu je ale japonský motorář. Honda by totiž prý byla raději, kdyby Alonso z týmu odešel.

2 Štítky: Fernando Alonso Honda McLaren Zveřejněno 7. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

Zatímco většina expertů v padoku i fanoušků věří tomu, že Fernando Alonso ukáže na konci sezony McLarenu záda, zprávy ve španělských médiích teď nabízejí odlišné tvrzení. Tedy ne, že by snad Alonso měl u týmu zůstat, ale naopak – bude to nikoliv jezdec, ale tým, který se zasadí o ukončení smlouvy, a to na popud Hondy.

Alonso zažívá hrozivou sezonu, když zatím dokončil pouze tři z osmi závodů. Největším problémem je motor Honda, který ztrácí jak co do výkonu tak i spolehlivosti (přestože v Rakousku to podle prvních zpráv vypadá na malé zlepšení).

Rozhodně nelze tvrdit, že by se Alonso nějak snažil skrývat svoji frustraci. To lze dosvědčit jak rádiovou komunikací, kdy Španěl zní mnohdy odevzdaně a pronáší narážky na svůj vlastní tým a zejména právě na slabý agregát Hondy, či rozzuřenými gesty prakticky pokaždé, když musí odstavit svůj monopost – vzpomeňte na letos už několikrát letící headrest.

Pilot McLarenu je smluvně vázán do konce letošního ročníku. Objevily se spekulace o jeho možném znovuspojení s Renaultem, v poslední době se ale více hovoří o návratu do Ferrari nebo přestupu k Mercedesu.

Podle spekulací ze španělských médií by si McLaren Alonsa rád ponechal, to se ale vůbec nelíbí Hondě. Japonský motorář už prý dokonce navrhnul, aby peníze, které stáj investuje do Alonsova platu, byly využity na vývoj vozu a pohonné jednotky.

S ohledem na hrdou japonskou povahu se tak lehko může zdát, že Honda neunáší Alonsovu dlouhotrvající kritiku směřovanou na její pohonné jednotky. Je ale otázkou, zdali by vyhazov jednoho z nejuznávanějších pilotů byl tím správným krokem, který by japonskému motoráři pomohl zajistit lepší výsledky.

Názor: Honda doplácí na odmítání ‚multi-kulti‘ ve světě formule 1

Diskuse k článku

2 komentáře: “Honda o spolupráci s Alonsem už nestojí”

  1. Situs napsal:

    Nevím co je na té spekulaci pravdy, ale doporučil bych Hondě především se orientovat na svůj výkon. To že je jejich bída díky Alonsovi vidět mnohem více, to je bezesporu pravda, tak to dopadá když máte TOP jezdce. Jestli Honda přehodnotila svůj status a z „budem v první řadě“ se sama degradovala na „budem tiše poslední“, tak ať si nedělá starosti s Alonsem, ani McLarenem, ale jde do toho se Sauberem s Erricssonem a Macušitou. Budou pak méně sledováni, méně pod tlakem, a téměř neviditelní.

  2. FrancoisCEVERT napsal:

    Z dlouhodobého pohledu bylo spojení Hondy a Alonsa neplodné hlavně pro Alonsa, Teď Honda a Sauber „přežijí“ 3 roky a potom nová pravidla a motory. Mclaren je tím pádem s Alonsem „vyšachovaný“ .

Napsat komentář