Jaký měl Red Bull plán na Leclerca, než vypadl

Christian Horner věří, že byla „ostuda“, že souboj mezi Maxem Verstappenem a Charlesem Leclercem byl předčasně ukončen.

Štítky: Charles Leclerc Christian Horner Red Bull Zveřejněno 25. 07 2022 — Jiří Košta

Velká cena Francie vypadala jako dlouhotrvající taktická bitva mezi Red Bullem a Ferrari, přičemž Leclerc vedl Verstappena v úvodních částech závodu.

Chvíli poté, co Verstappen z Red Bullu zajel do boxů ke své první zastávce, Leclerc vypadl ze závodu a fakticky předal vítězství svému rivalovi.

Vzhledem k tomu, že mnozí předpovídali, že se závod pojede se strategií jedné zastávky nebo dvou zastávek, není známo, jak brzy by Ferrari zareagovalo na dřívější zastávku Red Bullu v boxech.

Šéf týmu Red Bull Horner po závodě potvrdil, že se pokoušeli o „undercut“ s Verstappenem, ale byl zklamaný, když neviděl, jak se liší strategie.

„Myslím, že dnes bylo hlavní, že je Charles v pořádku. V prvním stintu to byl mezi nimi napínavý závod a ošklivě vypadající incident,“ řekl Horner.

„Stiskli jsme tlačítko dříve a šli jsme pro undercut, Max efektivně získal pozici na trati a je škoda, že jsme neviděli, jak by to dopadlo. Nakonec jednoznačné vítězství pro Maxe a maximální počet bodů, takže to je dobře odvedená práce. Jsme frustrovaní, že jsme tam také neměli Checa [Pereze] na pódiu, měl prostě smůlu s virtuálním Safety Carem.“

Hyundai testuje první elektrický model Ioniq 5 N