Jaký je vztah mezi Mazepinem a Schumacherem

Pilot Haasu teprve letos vstoupil do formule 1 a už teď má jasno o své budoucnosti. Mladý Rus studuje magisterské studium a jednoho dne chce být v čele velké společnosti. Zároveň uvedl, jaký vztah má k Micku Schumacherovi.

Štítky: Haas Mick Schumacher Nikita Mazepin Zveřejněno 7. 10 2021 — Vašek Štěpánek

I přesto, že je Mazepin u Haasu na plný úvazek, stále si musí najít čas na své vojenské závazky a v neposlední řadě také studium. Dvaadvacetiletý mladík v nedávné době získal bakalářský titul a nyní se chystá zahájit studium magisterské.

Mazepin věří, že jeho opravdový život začne až po formuli 1. „Navzdory motorsportu mi můj otec nikdy nedovolil opustit školu. Aktuálně jsem jediným pilotem v poli, který stále studuje. Minulý týden jsem dokončil bakalářské studium a nyní se chystám na magistra.

Řekl bych, že můj život naplno začne až poté, co z formule 1 odejdu a jsem si jistý, že jednoho dne mě uvidíte v čele obrovské firmy,“ prohlásil rodák z Moskvy. Zda tou společností bude otcova firma Uralkali, která vyrábí minerální hnojiva, ukáže čas.

Prozatím ale Mazepin zůstává u Haasu, který jej potvrdil také pro rok 2022 vedle Micka Schumachera. Oba měli mezi sebou v průběhu sezony hned několik incidentů a jejich vztah je poněkud komplikovaný, pilot Haasu vybral jiné označení.

„Náš vztah je očekávaný. Jsme týmovými kolegy a chceme být lídrem týmu, já nepřijmu, že bych byl týmová dvojka, a to samé on (Mick Schumacher). Vzájemně se tak tlačíme k lepším výsledkům, i když je to někdy trochu napjaté.“

V minulosti se už párkrát stalo, že týmový kolegové se později stali i dobrými přáteli, posledním takovým příkladem je Carlos Sainz a Lando Norris. Podle Mazepina je však kamarádství mezi ním a Mickem poměrně daleko.

„Přátelství je až moc silný výraz. S Mickem se vzájemně respektujeme a mimo trať bych jej vždy rád podpořil, ale do opravdového přátelství máme ještě daleko. My se jen snažíme neustále trénovat a zlepšovat se.

Oba dva jsme rychlí a talentovaní. S Mickem se snažím držet krok, trénuje každý den, takže někdy je to trochu těžší. Současně se vzájemně motivujeme k lepším výsledkům, což je fajn,“ uzavřel téma Mazepin.