Jaká nuda? Snažím se ještě posílit svou dominanci, a to je zábava, říká Verstappen

Max Verstappen se ve formuli 1 navzdory své dominanci rozhodně nenudí. Baví ho hledat cesty, jak se stát ještě dominantnějším.

Štítky: Max Verstappen Zveřejněno 19. 07 2023 — GPF1.cz

Max Verstappen trvá na tom, že jeho dominance v F1 v letošní sezóně “rozhodně není nudná”, přestože mu chybí bitvy na trati. Nizozemec si od Velké ceny Monaka zajistil pole position v každém závodě a jeho vítězná série se protáhla ještě o jeden závod dál do Miami, kde se na startovní rošt postavil jako devátý. Jeho vedení v šampionátu je takové, že v boji o třetí titul se před jeho týmovým kolegou z Red Bullu Sergiem Pérezem otevřel 99bodový náskok. Zatímco se pořadí pronásledovatelů v průběhu sezony neustále měnilo, Verstappen byl na své cestě za osmi vítězstvími v podstatě neohrožený, což ponechává otazník nad tím, zda si svou dominanci užívá.

Verstappen otevřeně naznačil, že by mohl opustit F1, až mu na konci roku 2028 vyprší současná smlouva, protože si uvědomuje, že život je víc než sport. Na otázku, zda mu nepřipadá nudné, když nemůže bojovat kolo na kolo se soupeři, však Verstappen řekl:

“Je to naopak, myslím, že bych se nudil, kdybych neviděl příležitost bojovat o vítězství. Pro mě je boj na špici velkou motivací. Miluji to, co dělám, ale výzva chtít víc, snažit se zůstat na vrcholu, snažit se ještě zvětšit náskok, to je teď moje motivace. Rozhodně to není nuda.”

Verstappen učinil závěr Velké ceny Rakouska o něco napínavějším, když se rozhodl pro pozdní zastávku v boxech a ukradl bonusový bod za nejrychlejší kolo, přestože názor týmu byl, že by zastávka byla příliš riskantní.

“Stejně jsem se chtěl pokusit zajet nejrychlejší kolo, ať už to bylo na starých pneumatikách, nebo ne,” vysvětlil Verstappen. “Tým také pochopil, že je bezpečnější zkusit zajet nejrychlejší kolo na čerstvějších pneumatikách než na starých. Někdy platí, že bez rizika není zábava [no risk – no fun], takže je potřeba to trochu okořenit.

To je také trochu motto, které Dietrich Mateschitz] používal. ‘Žádné riziko, žádná zábava.’ Takže jsem to také implementoval.”