Jak to Alonso myslel? Mají, nebo nemají Hamiltonovy tituly menší hodnotu než Verstappenovy?

Max Verstappen vyrovnal Fernanda Alonsa v počtu titulů, oba mají dvě mistrovské koruny. Historickým tabulkám ale vévodí Schumacher s Hamiltonem, ti mají titulů hned sedm. Podle Španěla jsou ale Verstappenovy tituly hodnotnější. Pilot Alpinu má za to, že kvantita nemůže překonat kvalitu…

Štítky: Fernando Alonso Lewis Hamilton Max Verstappen Zveřejněno 30. 10 2022 — Vašek Štěpánek

Fernando Alonso chválí Maxe Verstappena. Pilot Alpinu přiznal, že úřadující šampion jej zaujal už ve své první sezoně. Tehdy ještě sedmnáctiletý Verstappen byl často terčem kritiky kvůli nízkému věku, Alonso ale už tehdy tato vyjádření odsuzoval.

„Nedávalo mi to smysl. Proč bychom měli soudit jezdce podle věku? Pokud je daný pilot lepší než ostatní, tak je ve formuli 1 vítán a své místo si zaslouží. Nevím, proč bychom měli takovým klukům zakázat závodit, jde to proti DNA sportu.

Ve skutečnosti se mi líbilo, že máme tak mladého kluka na startovním roštu, bylo to opravdu vzrušující. Řekl bych, že nám teď Max ukazuje, že sem patří, a že je schopen jezdit lépe než většina aktuálního pole,“ uvedl Alonso.

41letý rodák z Ovieda pokračoval slovy, že by si rád zabojoval proti Verstappenovi. „Bohužel jsme spolu moc nezápasili, je to škoda. Měl jsem tu čest bojovat proti velikánům, stál jsem proti Vettelovi, Hamiltonovi nebo Schumacherovi.

Chci bojovat proti těm nejlepším a Max tam opravdu patří. Snad budu mít štěstí v několika dalších letech, kdy budu jezdit s Aston Martinem, uvidíme, moc bych si to přál,“ vyzradil své přání dosluhující pilot Alpinu.

Alonso své myšlenky zakončil lehce kontroverzně. Mistr světa z let 2005 a 2006 považuje tituly Maxe Verstappena za mnohem hodnotnější než sedm mistrovských trofejí Lewise Hamiltona, proč? Podle Španěla je to tím, že Verstappen bojoval proti jezdci z jiného týmu.

„Mám velký respekt k Lewisovi a k tomu, co zde dokázal, ale je to jiné. Lewis vyhrál opravdu neuvěřitelných sedm titulů, ale vždy bojoval proti týmovému kolegovi. To je jiná pozice než ta, kterou měl v posledních dvou letech Max.

Proto si myslím, že Maxovy dva tituly jsou více hodnotné než Hamiltonových sedm, protože bojoval proti jiným klukům z jiných týmů. Bojoval s jiným materiálem, a to je podle mě vždy těžší, protože i jiný tým se plně soustředí na vaši porážku.

Lewis měl navíc slabší kolegy, bojoval proti Rosbergovi a potom proti Bottasovi ve velmi silném Mercedesu, který udával tempo. Nechci říct, že jsou jeho tituly bez ceny, ale pravdou je, že to měl jednodušší,“ zhodnotil Alonso.

V reakci na Alonsova slova zveřejnil Lewis Hamilton na svém twitteru fotku bez komentáře, jen s palcem nahoru:

Když některé média interpretovala Alonsova slova nadpisem, že „Verstappenovy tituly mají větší hodnotu než Hamiltonovy,“ v reakci na to zveřejnil Alonso zprávu, ve které vyjadřuje respekt ke všem titulům a že je „unaven věčnou honičkou za titulky“.