Jak se po Mateschiztovi změní budoucnost Red Bullu

Minulý měsíc zemřel po dlouhé nemoci zakladatel Red Bullu Dietrich Mateschitz. Poradce stejnojmenného týmu Helmut Marko je přesvědčen, že odchod ‚Didiho‘ Red Bull značně poznamená a změny ve vlastnické struktuře ovlivní i samotný tým ve formuli 1.

Štítky: Helmut Marko Red Bull Zveřejněno 10. 11 2022 — Vašek Štěpánek

Rakušan je přesvědčen, že následníci zesnulého Mateschitze udělají ve společnosti Red Bull několik zásadních změn. Helmut Marko proto předpovídá, že změna se dotkne i obou týmů ve formuli 1 – Red Bullu a AlphaTauri.

Dlouhodobé setrvání obou stájí je zajištěno. Stáj z Milton Keynes je zcela soběstačná a velmi podobně je na tom i sesterský tým AlphaTauri, který sídli v italské Faenze. Marko tím jasně utnul možné obavy z odchodu obou týmů.

Bývalý závodník naráží spíše na vnitřní fungování ve společnosti. Red Bull je známý díky své technologické nezávislosti a dost možná proto ztroskotala jednání s Porsche, které naopak mělo v plánu většinu know-how převzít.

Podle Helmuta Marka je tak velmi pravděpodobné, že do budoucna se Red Bull změní a zcela překope svou aktuální a fungující hierarchii. „Změní se toho opravdu hodně. Byli jsme velmi nezávislý tým, který se staral jen sám o sebe.

Nikdy jsme nepotřebovali pomoc zvenčí, vždy jsme si poradili sami. Kvůli aktuální ekonomické situaci je ale technologický partner nezbytnost a lidé nade mnou tomu rozumí. Noví majitelé ví, co je potřeba udělat a kdy to udělat.

Nechci říct, že bychom najednou měli být týmem, který si sám neporadí, ale do budoucna se asi dostaneme do situace, ve které pomoc uvítáme,“ zhodnotil Helmut Marko, který je na nezávislost Red Bullu velice pyšný.