Jak se nechalo Porsche zaskočit nechtěným spojením s Williamsem

Na sociálních sítích F1 se šířily zvěsti, že Porsche se chystá 16. ledna oznámit partnerství na Grand Prix s týmem Williams podporovaný Gulfem.

Štítky: Porsche Williams Zveřejněno 12. 02 2023 — Jiří Košta

Tyto teorie byly vyvolány tím, že německý výrobce zveřejnil promo video na své instagramové stránce Formula E.

Příspěvky na Twitteru, které analyzovaly zmrazené snímky, ukazovaly staré televizní vysílání, které po malém rušení uvádělo datum 16. ledna, počítalo s tím, že Porsche skrývalo rozmazaný záběr hlavy Franka Williamse, zakladatele stáje.

Jen pár dní poté, co ikonická značka Gulf naznačila, že „brzy budou velké novinky F1“, když přesunula týmy do Williamsu po odchodu z McLarenu na konci loňského roku, bylo snadné pochopit, proč si někteří mysleli, že všechny hvězdy stojí nahoru.

Nakonec oznámení Porsche nemělo absolutně nic společného s tím, co někteří očekávali. Místo toho šlo o jednoduchý rebranding její instagramové stránky.

Ve snaze zefektivnit sociální média pro všechny své závodní aktivity po celém světě, uvedené datum 16. ledna znamenalo přesunutí své instagramové stránky od pouhého FE a místo toho sloučení všech aktivit Porsche Motorsport.

Ale virální povaha reakce fanoušků nechala Laudenbacha zmateného: „Byl jsem tak překvapen, že se to stalo na veřejnosti. Nemělo to nic společného!

Právě jsme třídili naše kanály sociálních médií, nemělo to nic společného s přibližováním se k formuli 1. Byli jsme překvapeni jako kdokoli jiný. Svým způsobem to bylo vtipné, ale myslím, že už je to všechno jasné a seřazené.”

Poté, co koncern Volkswagen schválil vstup Porsche do F1, jednal německý výrobce s Red Bullem o potenciálním partnerství od roku 2026. Pravidelné odklady kvůli nejistotě Red Bullu ohledně nabídky Porsche převzít 50% podíl v týmu však vedly k rozpadu.

Na otázku, zda epizoda spekulací Gulf-Williams ukázala, jak fanoušci F1 hladoví po Porsche, aby našli jinou cestu, jak vstoupit do F1, Laudenbach odpověděl: „Uvidíte, co se stane, jakmile se něco takového objeví… Právě teď se soustředíme na naše programy, a máme velkou rozmanitost jako Porsche Motorsport s IMSA, WEC, Formule E a všechny naše zákaznické sporty, což je obrovské. Právě teď jsme spokojeni a co se týče čehokoli jiného, uvidíme.”

Formule E se konečně podívá do Indie, česká závodnice popisuje své zkušenosti s okruhem