Jak se Horner proplížil na Silverstone a potkal Sennu a Mansella…

U příležitosti prodloužení smlouvy na pořádání závodu až do roku 2024, které se podařilo dosáhnout pořadatelům Grand Prix v Silverstone, nabízíme vtipnou historku šéfa Red Bullu Christiana Hornera spojenou právě s tímto okruhem. Níže už následují Hornerova slova z předzávodní tiskové konference, na které se s novináři o úsměvný příběh podělil.

Štítky: Christian Horner GP Velké Británie Zveřejněno 14. 07 2019 — Lukáš Štěrovský

„Je skvělé, že britská Grand Prix zůstane na Silverstone; tam, kde je motorsport doma. Myslím, že je to správné místo, skvělý okruh. Mám na něj spoustu skvělých vzpomínek. Dokázali jsme tu párkrát vyhrát, a to i v doprovodných formulových sériích.

Jedna z mých prvních vzpomínek na Silverstone je z roku 1992, chvilku poté, co jsem si udělal řidičák na svůj Volkswagen Beetle. V červnu, měsíc před Grand Prix F1, probíhal na okruhu test pneumatik Goodyear. Byl jsem tenkrát ctižádostivý motokárový závodník a našel jsem díru v pletivu – nevím, jestli tam pořád je, bylo to někde kolem zatáčky Copse. Prolezl jsem jí a dostal se až do boxů. Předstíral jsem, že tam patřím.

Měl jsem na sobě motokárovou bundu a najednou jsem narazil na Ayrtona Sennu. Bylo to ohromné, byl jedním z mých hrdinů. Chvilku předtím měl nehodu na skútru, tak moc nejezdil. Všiml si ale mojí bundy a začal se mě vyptávat na motokáry. Pomyslel jsem si, že to nemůže být lepší, že už to nic nepřekoná!

Pak jsem se ale, bůhvíjak, dokázal proplížit až do boxu Williamsu, kde tehdy jezdil Nigel Mansell. Slyšel jsem, jak se ho inženýr ptá, co mu brání v tom, aby jel v zatáčkách Becketts rychleji. Pamatuji si, že odpověděl: ‚Snažím se, aby mi nevypadly oči z důlků, protože tam jezdíme strašně rychle!‘. Takže tohle je moje velká vzpomínka na Silverstone. Setkání se Sennou, Mansellem a jízda domů v mém bleskovém ‚Broukovi‘.“

Diskuse k článku

Napsat komentář