Jak pandemie změní fungování v garážích

Realita roušek a sociálního odstupu se stala nedílnou součástí formule 1. Tento fakt potvrzuje video z továrny Mercedesu v Brackley.

Štítky: 2020 Mercedes Zveřejněno 9. 06 2020 — Lukáš Podstata

Mercedes využije možnosti dvoudenního testu na Silverstonu, kde Lewis Hamilton a Valtteri Bottas budou pilotovat monopost ze sezony 2018. Tým před zahájením těchto testů dokončuje finální přípravy, což dokazuje i video z nastartování monopostu W09.

Jak jsme byli dříve zvyklí při prvotním startu monopostu se vždy většina techniků shromáždí na jednom místě a společně tento moment sledují. Nyní však vlivem pandemie koronaviru je vše jinak. Sociální odstupy a povinnost mít na obličeji nasazenou roušku znamená zcela nový styl práce.

I proto se Mercedes a Ferrari rozhodlo využít možnosti testování. Nejde jen o to, aby si jezdci znovu navykli na monoposty, ale také jde o načerpání nových zkušeností pro mechaniky a jejich nový styl práce. Tento trend však uvidíme u všech účastníků restartované sezony 2020 a kdo ví, jak dlouho v takovém režimu budou týmy pracovat. Jedno je však jisté, pandemie koronaviru změnila nejen fungování v normálním světě, ale i v tom sportovním.