Jak moc fungují nová vylepšení? Jezdci Mercedesu se neshodnou

Piloti německé stáje opanovali páteční program na okruhu Catalunya. Mercedes do Španělska přivezl výrazně upravený vůz, ale na vyhodnocení zlepšení se oba jezdci ne úplně shodnou.

Štítky: GP Španělska Mercedes Zveřejněno 12. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

Na rozdíl od Grand Prix Ruska, kde se celkově jevil jako rychlejší Valtteri Bottas, to ve Španělsku zatím vypadá na těsnou bitvu v podání jezdců Stříbrných šípů. „První trénink byl velmi, velmi dobrý,“ pochvaluje si nakonec lepší Lewis Hamilton.

„Ve druhém se trať hodně změnila, takže byla pomalejší a kluzká i s ohledem na silný vítr, to však platilo pro všechny. Tým odvedl úžasnou práci s vylepšeními, která nasadil. Vůz pracuje přesně tak, jak jsme očekávali. Jsem velmi šťastný, byl to pro mě mnohem lepší začátek víkendu než v Soči,“ neskrývá radost Brit.

Ten má rovněž jasno o cíli pro zbytek víkendu a vlastně i celého ročníku. „Chceme zůstat těmi nejlepšími. Musíme se držet při zemi a dále pracovat,“ nabádá britský závodník.

Zatímco Hamilton si vylepšení pochvaloval, Valtteri Bottas zůstal zdrženlivější. „Dnešek pro nás byl důležitý kvůli novým dílům na autě. Náš cíl byl vyzkoušet tato vylepšení, a to, zda pracují tak dobře, jak by podle simulací měly. Je příliš brzy na takové posouzení, ale zdá se, že všechno funguje tak, jak má.“

Přes dobré páteční tempo Fin brzdí přehnaná očekávání. „Je vždycky hezké začít víkend pozitivně, ale hlavními dny jsou sobota a neděle. Jako vždy budeme tvrdě pracovat, abychom našli další výkon. Doufám, že zítra z našeho balíčku dostaneme víc,“ dodává Valtteri Bottas.

Diskuse k článku

Napsat komentář