Jak Lando Norris slavil své první vítězství

Lando Norris prozradil, jak strávil nejbližší hodiny po zisku svého prvního vítězství ve formuli 1.

Štítky: Lando Norris McLaren Zveřejněno 17. 05 2024 — GPF1.cz

Lando Norris v odpovědi na otázku, jak slavil a jak vidí svůj rozestup na Red Bull, nabídl rozsáhlou odpověď.

“Lando, mohl bys trochu přiblížit ty oslavy v Miami po závodě? A druhá část otázky je, samozřejmě vím, že jsi tam řekl, že si myslíš, že jste třetí nejlepší tým, ale dává ti to trochu naděje, že letos můžete bojovat s Maxem a Red Bullem?”

Lando Norris odpověděl:

“Musím říci, že jsem strávil příjemný večer s některými piloty a přáteli a některými členy týmu. Šel jsem se podívat na tým. A samozřejmě, že všichni trochu popíjeli a bavili se, což si myslím, že je určitě povoleno a bylo to přijato. Měl jsem chvilku s týmem a šel jsem se na ně na chvíli podívat a pak jsem se šel ještě víc pobavit s nějakými přáteli a tak dále, ale nic víc. A odtamtud jsem jel rovnou do Augusty (město ve státu Georgia). Takže jsem se jako probudil až v úterý ráno. Poprvé jsem spal až v pondělí večer.

Takže to bylo dlouhých pár dní, ale stálo to za to. A myslím, že byly akceptovány, řekl bych. Jo, pak jsem hrál dva dny v Augustě a pak jsem letěl zpátky. Pak jsem zaznamenal svůj nejlepší golfový den, který jsem měl, což bylo jako ještě lepší než to vítězství skoro. Takže jsem si prostě užil pár skvělých dní s přáteli, s rodinou a tak. A pro mě je to tak dobré, jak to jen jde. Takže taková zábava, nemusím zabíhat do dalších detailů.

VYŠEL NOVÝ MAGAZÍN KOLO NA KOLO č. 10/2024.
PŘEDPLATNÉ: KOLO NA KOLO

PŘEČTI SI STARŠÍ ČÍSLO 06/2024:

A dává mi to větší naději, že se přiblížíme Red Bullu? 100%. Myslím tím, že jsme tam měli technickou aktualizaci. Rozhodně nám to pomohlo. Každopádně si myslím, že jsme tam vypadali dobře, i kdybychom neměli upgrade. Myslím, že bychom byli pořád slušní, ale možná ne tak rychlí. A vím, že Max měl poškození a tak, a lidé to rádi používají, ale i předtím, než měl poškození, jsme byli pořád o dost velký kus rychlejší než on.

A další otázka, která tuhle padla, byla, jestli můžeme příští rok bojovat o titul a tak podobně. Nikdy se nemůžete zavděčit všem. Když si nevěřím, lidé říkají, že si nevěřím dost. Teď si trochu věřím, lidé říkají, že si věřím až moc, ale jsme stále blíž a blíž. Byli jsme tam, protože jsme měli dobré tempo. Mám pocit, že jsme měli být na pole position alespoň v pátek odpoledne, možná ne v sobotu. Myslím, že tam si zasloužíme být. Ale přibližujeme se k tomu. A vím, že jakmile se nám podaří vyřešit některé z těch problémů, které máme, jako že vím, že to dokážeme. Je to tak jednoduché. Jsme blízko. Někdy nám chybí jedna nebo dvě desetiny. A jakkoli je to málo, je to málo ve dvou nebo třech zatáčkách na okruhu a jsme tam, můžeme být na pole position a můžeme bojovat o vítězství v závodě.

Jakkoli o tom někteří lidé mohou pochybovat, jsme blízko, ale víme, že ostatní se zlepšují a podobně. Není snadné v tom pokračovat. S pokrokem, který děláme, s vývojem, který jsme zaznamenali, není důvod říkat ne. Ale vím, že je to úplně jiný úkol, dělat to soustavně, dělat to každý víkend. A když už tam jste, podávat pokaždé výkony pod tlakem a v kvalifikacích v závodech, bojovat o tyto pozice víc než to, co jsem dělal já, to je pořád něco, na co se těším, závodit trochu víc proti Maxovi a trochu víc proti Ferrari a podobně, což je něco, co jsme nedělali. Za posledních několik let jsem toho moc nedokázal.

Takže ano, nejsem příliš sebevědomý. Nejsem ani málo sebevědomý. Mám pocit, že jsem v rovnováze, když přijímám to, kde jsme. A stále si myslím, že jsme v tuto chvíli třetí nejlepší tým, ale to se může změnit, pokud tu budeme mít další dobrý víkend. A jsem přesvědčen, že vzhledem k tomu, jak se týmu daří s naším tempem vývoje, které je lepší než u jakéhokoli jiného týmu na startovním roštu, můžeme příští rok mnohem častěji bojovat o vítězství. V širším měřítku doufejme, že i v boji o titul.”