Jak Hamilton málem u Red Bullu skončil

Britský jezdec se zoufale pokoušel získat místo u Red Bullu v dobách dominance týmu. Takové je tvrzení Christiana Hornera, který taktéž sehrál roli v přestupu Hamiltona do Mercedesu, což si teď vyčítá. Podle šéfa rakouské stáje se Hamilton předtím, než zakotvil u Mercedesu, pokoušel do Red Bullu přestoupit hned několikrát, a to v letech 2011 a 2012. Největší…

Štítky: Christian Horner Lewis Hamilton Zveřejněno 19. 01 2016 — Lukáš Štěrovský

Britský jezdec se zoufale pokoušel získat místo u Red Bullu v dobách dominance týmu. Takové je tvrzení Christiana Hornera, který taktéž sehrál roli v přestupu Hamiltona do Mercedesu, což si teď vyčítá.

Podle šéfa rakouské stáje se Hamilton předtím, než zakotvil u Mercedesu, pokoušel do Red Bullu přestoupit hned několikrát, a to v letech 2011 a 2012. Největší překážkou pro změnu sedačky se nakonec ukázal být Sebastian Vettel.

„Zoufale chtěl jezdit za nás. V roce 2012 ale nebyla žádná možnost, jak bychom mu mohli vyhovět, když byl s námi Sebastian. Než podepsal s Mercedesem, byl velmi horlivý v tom, aby se dostal k Red Bullu pro rok 2013,“ přiznal Christian Horner.

A není se čemu divit. Vždyť Red Bull byl v té době dominantním týmem, zatímco McLaren byl pomalu na ústupu. Šéf rakouského týmu nakonec ale přece jen částečně Hamiltonovi pomohl: nepřímo mu zajistil pozici u Mercedesu. Podle svých slov nečekal, že by to mohlo vést k takové dominanci, jakou nyní Stříbrné šípy předvádějí.

„McLaren byl velmi konkurenceschopný v roce 2011 a 2012. Myslel jsem si, že by pro nás i pro něj bylo lepší, kdyby byl u Mercedesu než McLarenu. Takže když jsme s ním nemohli podepsat, povzbudil jsem Nikiho Laudu, aby ho přetáhl z McLarenu. Nepředpokládal jsem, že Mercedes se stane tak silným, jako je teď,“ dodává Horner.

Podíl na přestupu Hamiltona do McLarenu měl i Christian Horner

Podíl na přestupu Hamiltona do Mercedesu měl i Christian Horner

Diskuse k článku

Napsat komentář