Jak Gaslyho nehoda s Alonsem vedla ke kolizi s Norrisem

Pilot AlphaTauri uvedl, že se před nehodou s Norrisem snažil nechat pilotovi McLarenu dostatečný prostor pro předjetí. Gasly měl ale problémy s řízením AT03, které poškodila kolize s Fernandem Alonsem.

Štítky: AlphaTauri Lando Norris Pierre Gasly Zveřejněno 9. 05 2022 — Vašek Štěpánek

Pierre Gasly a Lando Norris spolu kolidovali osmnáct kol před koncem závodu, stalo se tak poté, co francouzského závodníka krátce před nehodou předjeli i jezdci Haasu Schumacher s Magnussenem, Norris už takové štěstí neměl.

Pilot McLarenu po ‚ťuknutí‘ najel do zdi a byl okamžitě ze hry. Gasly ještě mohl dojet do boxů, kde svůj vůz odstavil. Pilot AlphaTauri po závodě uvedl, že za kolizi s Norrisem mohlo poškozené řízení, které vzniklo při předcházejícím kontaktu s Alonsem.

K incidentu s pilotem Alpinu došlo jen o jedno kolo dříve, kdy se Španěl pokusil předjet svého soupeře na AlphaTauri v nájezdu do první zatáčky. Alonso šel později na brzy a lehce se dotknul Pierra Gaslyho, ten však inkasoval poruchu s ovladatelností vozu.

„Po incidentu s Alonsem jsem se snažil odjet ještě jedno kolo, abychom s týmem věděli, zda můžeme v závodě ještě pokračovat. Bohužel, auto bylo až moc poškozené a nedokázal jsem se udržet ani na trati.

V mém posledním kole jsem jel opravdu hodně pomalu, snažil jsem se dát klukům za mnou dostatečný prostor na to, aby mě bezpečně předjeli. Následně jsem ale do levého předního kola dostal ránu od Norrise,“ komentuje příčinu kolize Gasly.

Francouz dále konstatoval, že jel velmi pomalu a snažil se držet co nejvíce vpravo, aby tím vznikl prostor pro předjetí pro ostatní piloty. Zároveň nemá Gasly pocit, že by se měl Norrisovi se něco omlouvat, podle svých slov udělal vše správně.

„Jel jsem vpravo, tím jsem dal ostatním hodně místa. S Norrisem to bylo hodně rychlé, v jeden moment byl za mnou a poté už na mém předním kole. Nemám ale pocit, že jsem udělal něco špatného a nemám se za co omlouvat, neměl jsem kam jinam uhnout,“ shrnul Gasly.

Lando Norris Gaslymu nic nevyčítá, incident byl velmi nešťastný a patrně by se pilot McLarenu zachoval stejně. „Nejspíše bych reagoval tak, jako Pierre. Jel bych na straně trati a doufal bych v to nejlepší, takže to byla jen velká smůla,“ dodal k nehodě mladý Brit.

Fernando Alonso v cíli závodu obsadil deváté místo, kvůli penalizaci za nehodu s Gaslym ale spadl na jedenáctou příčku a z Miami odjel opět bez bodů. Pilot Alpinu se ale nezlobí, trest si podle vlastních slov zasloužil, mrzí jej ale ztráta drahocenných bodů.