Jak Bottas využil Russella a Mercedes k vlastní motivaci

Valtteri Bottas skončil ve Velké ceně Emilia Romagna na velmi pěkném pátém místě. Fin strávil velkou část závodu za Georgem Russellem. Později pilot Alfy Romeo přiznal, že mladého Brita vnímal jako svou motivaci.

Štítky: Alfa Romeo Valtteri Bottas Zveřejněno 26. 04 2022 — Vašek Štěpánek

Valtteri Bottas byl po dlouhou dobu závodu za Georgem Russellem, a to ne zrovna o málo. V jeden moment oba závodníky dělilo časové manko i přes deset sekund. V závěrečných kolech se Fin ale začal rychle přibližovat.

Pět kol před koncem započal souboj mezi Bottasem a Russellem, který trval až do posledního kola. Jako vítěz nakonec vzešel Russell. Pilota Alfy to ale mrzet nemusí, i tak si Bottas dojel pro skvělé páté místo a veledůležité body.

K vzájemnému souboji došlo zhruba dvanáct měsíců poté, co na té samé trati vloni spolu oba piloti už bojovali. V roce 2021 ale bitva o body skončila velkou nehodou a velmi emotivními gesty, které mezi Bottasem a Russellem vyvolaly jisté napětí.

„Na loňský rok jsem se snažil nemyslet. George a Mercedes jsem se snažil vnímat jako svou motivaci, která mě v průběhu závodu nutila na to neustále tlačit. Doufal jsem, že by nám to v závěrečných kolech mohlo pomoc.

Dost možná by nám to i stačilo, bohužel jsme ale neměli dobrý pit-stop, který nás stál opravdu hodně času. Nebýt toho, možná bychom se dnes bavili o jiném výsledku, ale dopadlo to tak, jak to dopadlo. Jsem rád za tým a za další body,“ svěřil se Bottas.

Bottasův skvělý výsledek byl ale už v prvním kole závodu ve velkém ohrožení, když se pilot Alfy Romeo připletl do kolize mezi Danielem Ricciardem a Carlosem Sainzem. Naštěstí pro Fina, bylo poškození vozu minimální a mohl pokračovat.

„Zpočátku jsem měl obavy, protože jsem dostal docela velkou ránu. Nejspíš jsme se s Danielem (Ricciardem) střetli v docela dobrém úhlu. Měl jsem štěstí, poté už jsem jen viděl, jak se Sainz roztočil. Neměl jsem vůbec žádný čas zareagovat.

Doteď pořádně nechápu, co přesně se tam stalo a jaké štěstí jsem měl, protože jsem neztratil ani žádnou pozici,“ přiznal Bottas, který má povedený vstup do sezony – ze čtyř závodů skončil třikrát na bodech a aktuálně je v šampionátu jen čtyři body za Hamiltonem.