Italský tisk zuří, sezona byla zničena během pár sekund

Italský tisk podle očekávání zuří v důsledku událostí po startu GP Singapuru, ve které došlo k havárii obou jezdců Ferrari a Maxe Verstappena z Red Bullu s Fernandem Alonsem z McLarenu. Jejich viníkem je především Sebastian Vettel.

Štítky: GP Singapuru Sebastian Vettel Zveřejněno 19. 09 2017 — Tomáš Richtr

„Sebastiane, takhle ne!“ volá list Corriere a dodává, že pro pilota Ferrari bude teď velmi problematické na titul dosáhnout. „Nešikovné Ferrari“ je titulek listu Tuttosport, který ve svém textu označil akt Vettelova „šílenství“ za něco, co naopak ocenil Lewis Hamilton. Že Ferrari udělalo „všechno špatně“, o tom je přesvědčena Gazzetta, které Vettela označila za rozbušku všech problémů a ptá se, zda to za to riziko stálo.

„Stálo to za to? Nebylo lepší Verstappena s Räikkönenem předjet a pak se pokusit získat pozici zpět?“ ptá se Gazzetta dello Sport. „Katastrofa, katastrofa. Jestliže se něco může pokazit, tak se to také pokazí a teď to bude náročný úkol. Kdo ví, zda jsme se právě nerozloučili s titulem, ale tohle vyřešit nebude vůbec jednoduché. Ani v těch nejčernějších snech, tím spíš po sobotní kvalifikaci, si Ferrari neumělo představit takovou noční můru“.

Podle listu by takový scénář nevymyslel ani ten nejlepší režisér hororů.

„Prvních 300 metrů v Singapuru bylo nejkatastrofálnější událostí pro Ferrari poslední dekády,“ píše Corriere dello Sport a Tuttosport má za to, že sezona byla zničena během několika sekund“. La Stampa dodává, že „Lewis Hamilton si teď může v klidu dojít pro titul“.

Za Vettela jako příčinu celého neštěstí ve velkém označuje také britský tisk. Bývalý závodník F1 a současný komentátor britské televize Sky Sports se také zastal Maxe Verstappena, které je některými fanoušky osočován z toho, že měl včas zvolnit.

„Nemohl zvolnit dostatečně rychle nebo se dostatečně rychle uklidit. Navíc, on závodil s ostatními do první zatáčky. Pokud šlápnete na brzdu pokaždé, když se po startu vedle vás objeví auto, jen proto, že by se náhodou mohlo něco stát, nejste závodníkem,“ vzkázal Brundle.

Diskuse k článku

Napsat komentář