Italský šéf týmu Haas si proti sobě poštval Američany

Americký tým Haas se stal terčem ostré kritiky. A to až tak, že jeho představitelé jsou nazývání jako "arogantní". Může za to proklamace šéfa týmu Haas Günther Steiner, podle kterého neexistuje pilot americké národnosti, jež by byl připraven na vstup do formule 1.

Štítky: Günther Steiner Haas Zveřejněno 13. 01 2018 — Tomáš Richtr

Uznávaný manažer Günther Steiner by rád posadil do jedné z formulí týmu Haas amerického závodníka, ale podle něj není žádný takový, který by pro vstup do F1 byl připraven.

“Je to naší prioritou, pokud by byl nějaký americký pilot připraven,” reagoval Günther Steiner na dotaz, zda by popularitě F1 v Americe pomohlo angažování pilota americké národnosti. “Ano, chtěli bychom nějakého. Ale, kdyby nějaký existoval, chtěl by pro nás závodit? Mít na efekt amerického pilota, který není třeba na určité výkonnostní úrovni, není dobré pro sport jako takový. Máme ambici mít amerického pilota. Ale podle mého názoru není ve Státech pro formuli 1 nikdo připraven.”

Za to ale Günther Steiner sklidil z Ameriky ostrou kritiku. Respektovaná jména motorsportu se do něj ostře opřela. Za “špatné a arogantní” Steinerova slova, který je národností Ital, ale žije v Americe, označil Mario Andretti, mistr světa F1 z roku 1978 a šampion Champ Car 1984. Graham Rahal, syn trojnásobného vítěze Champ Car a Daytony Roberta ‘Bobbyo’, Steinerova slova označil za “blbost”, neboli ‘BS’.

“Mentalita týmu Haas je zajímavá. Podle něj nejsou Američané dost dobří, ale ani nejsou ochotni si nás vyzkoušet,” rozhořčil se Graham Rahal.

Američan Conor Daly, jehož nejlepším výsledkem je druhé místo v Detroitu 2016 zpochybnil americkou licenci týmu Haas.

“Jak se můžete nazývat americkým týmem a současně pošpinit celou komunitu amerických závodníků?” kritizuje Daly.

Juniorským členem týmu Haas je devatenáctiletý Američan Santino Michael Ferrucci, který ale nezaznamenal výrazné výsledky v F2 nebo GP3. V šestnácti loňských závodech v obou sériích nasbíral pouhých sedm bodů.

Haas potvrdil: Příští rok budeme mít stejné jezdce

 

Diskuse k článku

Napsat komentář