Italskou Grand Prix bude jedině Monza. Má to ve smlouvě se státem

Pořádání italské Grand Prix projde velkou změnou. Od příštího roku se organizace ujímá tamní automobilový klub, který se zavázal státu uspořádat Velkou cenu na Monze. Varianta závodů v Imole tak padá. Nyní už zbývá doladit smlouvu s Berniem Ecclestonem. Zprávy o finančních problémech legendární trati v Monze zaplavily svět formule 1, který se svého klenotu z pochopitelných důvodů nechtěl…

4 Štítky: Bernie Ecclestone F1 Imola Monza Zveřejněno 22. 06 2016 — Josef Nekvinda

Pořádání italské Grand Prix projde velkou změnou. Od příštího roku se organizace ujímá tamní automobilový klub, který se zavázal státu uspořádat Velkou cenu na Monze. Varianta závodů v Imole tak padá. Nyní už zbývá doladit smlouvu s Berniem Ecclestonem.

Zprávy o finančních problémech legendární trati v Monze zaplavily svět formule 1, který se svého klenotu z pochopitelných důvodů nechtěl vzdát. Pro Italy je rovněž domácí Velká cena svátkem a do éteru se proto dostal alespoň návrh uspořádat závody opodál, pár stovek kilometrů od Monzy, v Imole. Bernie Ecclestone nicméně poznamenal, že vše závisí pouze na tamním automobilovém klubu (ACI), na jehož rozhodnutí vše stojí.

Jeho prezident Angelo Sticchi Damiani ale nyní na konferenci FIA konané v Turíně ujistil, že italská Grand Prix zůstane jen jedna – ta v Monze. Vysvětlení tohoto rozhodnutí je zřejmé, neboť finance poskytnuté státem právě na Velkou cenu jsou vázány na okruh v Monze. „V právních ustanoveních je psáno, že Grand Prix by se měla konat v Monze, nikoli v Imole,“ potvrdil Damiani.

MONZA 2015 it was grat ! 😍🚘😈 #monzaf1 #brumbrum

Video zveřejněné uživatelem @mish_i,

„Zapojení ACI na přímém podílení chodu Grand Prix začne už příštím rokem, a to na Monze. To v důsledku nového finančního zákona, který byl schválen na začátku roku. Nyní už máme velmi blízko k dohodě. Je to nicméně poprvé, kdy budou v Itálii pořádány závody formule 1 s tak rozsáhlou podporou. Skutečnost, že ACI nahrazuje milánský autoklub, který ještě letos organizuje GP Itálie, je samozřejmě revoluce, a to vcelku významná.

Díky podpoře regionu Lombardie a také státu se nám podařilo zahájit jednání již v únoru, přičemž v Monte Carlu jsme pak našli společnou řeč i s Berniem Ecclestonem. Jsou věci, na kterých se teprve musíme dohodnout, ale troufám si říci, že jsme velmi blízko k dohodě. To vše navzdory některým jednáním, která situaci spíše ztěžovala,“ dodal Damiani.

Pokud by k dohodě došlo, je však pravděpodobné, že Monza pro příští rok změní svoji podobu.

Čtěte dále: Piloti formule 1 se shodují: Jedině nebezpečí a adrenalin nám udrží sledovanost

Sebastian Vettel v případě vítězství ve Velké ceně bude slavit na Monze

Sebastian Vettel v případě vítězství ve Velké ceně bude slavit na Monze

Diskuse k článku

Napsat komentář