Italové bojují o záchranu Monzy

Jednání jsou bez jistého konce.

Štítky: GP Itálie Zveřejněno 1. 09 2015 — Marie Tomšíková

Podle šéfa italského motorsportu existuje podstatná naděje na záchranu Monzy a je velmi pravděpodobné, že do diskuze se zapojí i italský premiér.

Trať byla vybudována již ve dvacátých letech minulého století a za tu dlouhou dobu byla svědkem snad všeho, co vás napadne. Za více než šedesátiletou tradici formule 1 chyběla tato trať pouze v roce 1980.

Monza smlouvu na letošní závod získala na konci minulého roku. Další pokračování je ale stále nejisté a k žádnému velkému pokroku zatím nedošlo. Tato zpoždění mohou způsobit, že Monza zmizí z kalendáře závodů.

Při nedávné GP Belgie Ecclestone řekl: „Zatím nevím nic o Monze. Další schůzky proběhnou v září, takže uvidíme. Doufám, že ji neztratíme, ale existuje šance, že se tak stane.“

Na tiskové konferenci v Miláně, za účasti mnoha významných osobností, řekl šéf italského motorsportu Sticchi Damiani, že ještě není důvod panikařit.

„Monza musí překonat tuto situaci, potřebujeme jen trochu optimismu. Je důležité, abychom všichni spolupracovali a věřím, že existuje i zájem vlády z regionu Lombardie. Zatím máme dobré úmysly, ale musíme je předělat na konkrétní opatření.“

 

Diskuse k článku

Napsat komentář