Itálie (zase) haní Vettela a teskní po Alonsovi. Část Ferrari stále lituje jeho odchodu

Po dalším nepovedeném závodu ze strany Ferrari se opět ozval italský tisk. Ten je hlavně nespokojen s výkony Sebastiana Vettela, na jehož místě by raději viděl Fernanda Alonsa. Oběma jezdcům na konci příštího roku končí smlouvy, mohli by se tedy diváci dočkat zajímavé přestupové rošády? Španěl opustil Ferrari na konci sezony 2014 po pěti sezonách, ve…

10 Štítky: Fernando Alonso Ferrari Sebastian Vettel Zveřejněno 25. 10 2016 — Lukáš Štěrovský

Po dalším nepovedeném závodu ze strany Ferrari se opět ozval italský tisk. Ten je hlavně nespokojen s výkony Sebastiana Vettela, na jehož místě by raději viděl Fernanda Alonsa. Oběma jezdcům na konci příštího roku končí smlouvy, mohli by se tedy diváci dočkat zajímavé přestupové rošády?

Španěl opustil Ferrari na konci sezony 2014 po pěti sezonách, ve kterých dosáhl nejlépe celkově druhého místa v Poháru jezdců. Po dvou letech v týmu McLaren-Honda sice Alonso může už pravidelně pomýšlet na body, nicméně vysněná vítězství jsou britsko-japonskému uskupení stále na hony vzdálená.

Dvojnásobný mistr světa se tak stejně jako ve Scuderii dostal do situace, kdy jeho výkony degraduje nekonkurenceschopný vůz. Alespoň to tvrdí jeden z nejrespektovanějších italských žurnalistů Pino Allievi.

A dodává i něco málo navíc. „V Maranellu existuje stále mnoho lidí, kteří litují Alonsova odchodu.“ To v kombinaci s kritikou Sebastiana Vettela dává důvody ke spekulacím. „Jeho výkony nejsou úplně špatné, ale je daleko od špičky. Navíc jeho setrvání u Ferrari není vůbec jistotou,“ hodnotí deník Gazzeta.

Naopak pochvalu si vysloužili Kimi Räikkönen, který se od svého příchodu k Ferrari na začátku roku 2014 stále zlepšuje. „Räikkönen za sebou v Americe držel Vettela celý závod, ale musel odstoupit. Jezdci byli na odlišné strategii, ale Fin podal další přesvědčivý výkon,“ píše se ve stejném článku.

Šéf stáje Maurizio Arrivabene pochopitelně žádné komplikace nepřipouští, nicméně jeho ztrápenou tvář během Grand Prix USA nešlo přehlédnout. Podobně to má také Sebastian Vettel, který se navenek sice tváří, jako by vše bylo v nejlepším pořádku, jenže rádiová komunikace (i během závodu) prozrazuje opak.

„S rychlostí v Austinu nemohu být spokojený, ale pozitivní je, že se učíme něco, co můžeme použít příští sezonu. V první řadě nesmíte zapomenout na to, že náš projekt je dlouhodobý. A i když je to trnitá cesta, jsem si jistý, že jednoho dne vystoupáme na vrchol,“ prohlašuje s ostupem Němec.

Ten má ale pravdu jenom napůl. Prezident Ferrari Sergio Marchionne několikrát jasně naznačil, že letošní sezona měla být ve znamení útoku na titul. To se nestalo a v Maranellu zavládlo zklamání. Židle se houpe jak pod šéfem Arrivabenem, tak i Vettelem, kterému smlouva končí po sezoně 2017. V případě jeho konce by to mohl být klidně Alonso, kdo by Němce u Ferrari nahradil. Jeho kontrakt v McLarenu rovněž vyprší na sklonku příštího ročníku.

Čtěte dále: Obleva u Mercedesu? Vztah Hamilton-Rosberg je prý nyní příkladný

Vettel pryč a Alonso zpět u Ferrari. Přesně to by prý část týmu ráda viděla

Vettel pryč a Alonso zpět u Ferrari. Přesně to by prý část italského týmu ráda viděla

Diskuse k článku

10 komentářů: “Itálie (zase) haní Vettela a teskní po Alonsovi. Část Ferrari stále lituje jeho odchodu”

 1. Seb a ferrari napsal:

  Jo to je pravda ale Sebastian dával loni Kimimu taky zaviučenou protože Sebastian měl o 128boudů víc než Kimi a Fernando měl v roce 2014 o 106bodů víc než Kimi a letostní rok mohl Vettel taky víc bodů ale nemá kvůli defektům nebo bouračkách npř Rusko,Malajsie a je pod velkým tlakem to je jeden z dúvodů proč ho Kimi občas porazí ale musim souhlasit že v roce 2018 by byla výborná dvojka Fernando a Vettel a taky by se částečně ukázalo kdo je rychlejší 😀

 2. nakasipes napsal:

  Vidím to stejně. Můžem jen doufat, že se změnou pravidel se jim povede něco nevšedního.

 3. jiriskarda napsal:

  Dobrý večer,
  o téhle situaci by mohl vyprávět story Niki Lauda (a nejen on). Když vyhrával, bylo dobré auto. Když prohrával, byl špatný pilot. Mentalita horkokrevných Italů je dle mého názoru kontraproduktivní a lpění na tradicích je v dnešní překotné době zpátečnické. Nejúspěšnější (novodobé) období Ferrari bylo v éře M. Schumachera – a snad si všichni pamatujeme, že čekal na 1. titul s ferrari čtyři roky (když tak mne prosím opravte). A pokud si dobře pamatuji, tak v tu dobu ve vedení  (myslím přímo pracovního týmu) nebyl jediný Ital. Chce to systematický vývoj – vždyť Mercedes také „přečkal“ éru Red Bullu, než se dostal na vrchol. A říká to tu jeden účastník správně – Ferrari potřebuje personální stabilitu a lidi, co tomu doopravdy rozumějí – ne pouze Italy. A piloti auto, ve kterém něco je.
  Je to můj první příspěvek a věřím, že jsem se nedostal do podobné společnosti, jakou lze spatřit na jiném webu, který se F1 věnuje – to bych opravdu nerad. Hezký večer.
  Jiří Škarda

 4. LoebFan napsal:

  Ferrarista4ever LoebFan Pochopil jsem co tím myslíš, metafory chápu, ale zdá se že ty nechápeš jak jsem to myslel já, takže bystrý tu nejsi ty! Jen jsem si píchnul do tvého fanatismu.. a ty ses hned chytil jak hysterka, ženská, či gay.. No bravo !

 5. Ferrarista4ever napsal:

  LoebFan Ferrarista4ever Urči si to jako co chceš – metaforu, metonymii, slovní obrat, nebo jak uznáš za vhodné. Každopádně jestli jsi nepochopil, co jsem tím myslel, tak asi nejsi z nejbystřejších, a nebo jsi to pochopil a chtěl jsi být za každou cenu zatraceně důležitej a umlátit nás svou genialitou v podobě přirovnání k rybolovu. Bravo….

 6. LoebFan napsal:

  Alonso zpět do ferrari – už vidím jak se tam Fernandík celej dychtivě těší..

 7. LoebFan napsal:

  Ferrarista4ever Nemůžeš dostat z auta to co v něm není.. Tahle věta je výplodem fanatismu, ale nikoliv reality..  Kolik ryb chytneš v prázdném rybníku?? A když jich máš v rybníku 100, těžko jich chytíš 101!!

 8. Vlado S napsal:

  Ferrari potrebuje hlavne personálnu stabilitu (nemyslím len na jazdcov). Pán Marchionne má zvláštny druh riadenia firmy a začína mi to pomaly pripomínať Toyotu. Alonso sa do Ferrari určite nevráti a kto bude jazdiť za Ferrari v roku 2018? Ktovie, možno ani jeden z aktuálnej dvojice…

 9. Lukas_12 napsal:

  Tak ako clovek ktory toto pisal je poriadne chory…ze vymena? 😀 Haha…a verim tomu, ze pod Vettelom sa ziadna stolicka netrasie, to je len nafuknuta bublina, ktoru vytvorili media a tento portal ich tak isto podporuje takze GJ 🙂 realita je inde. Zato ze Marchionne povedal, ze chce titul hned sa to tu nafukuje jak u malych deti na dvore.

 10. Ferrarista4ever napsal:

  V tomhle byl a je Fernando asi nejlepší na světě. Dokáže dostat z auta naprosto všechno i to co v něm není. Seb není rozhodně špatný pilot, jen k vítězství potřebuje víc, než Fernando. Zatímco Vettel s tímhle autem bojuje o 4.-6. místo v PJ troufnu si tvrdit, že s Alonsem za volantem by Ferrari bylo před RedBullem a Fernando nejlepším ze zbytku světa. Nemyslím, že je to reálná spekulace, ale upřímně – Alonso mi tam chybí…

Napsat komentář