Istanbul v Texasu? Povedená replika okruhu je na prodej

Chybí vám okruh v Istanbulu? Pokud máte nějaké miliony stranou, můžete si nyní pořídit jeho repliku nacházející se v USA.

Štítky: Istanbul Motokáry Zveřejněno 9. 07 2024 — Dominik Kovář

Formule 1 zavítala na okruh v tureckém Istanbulu, který postavil legendární Hermann Tilke, poprvé v roce 2005. Závod F1 se tu konal do roku 2011. Istanbul se vrátil jako záložní okruh během světové pandemie v letech 2020 a 2021. V posledních měsících se o Turecku spekuluje jako o zemi, kam se mohla F1 vydat, v tomto případě tedy znovu vrátit.

Zatím tomu ale tak, minimálně pro rok 2025, není. Každopádně okruh v Istanbulu je mezi jezdci i fanoušky označován za jeden z nejzajímavějších moderních okruhů, které Hermann Tilke navrhl. Možná i proto sloužil jako inspirace pro vznik motokárové dráhy v Texasu v USA.

Texaská verze Istanbulu se začala stavět v roce 2012 a měří přibližně 1,5 kilometru. Projekt měl na starosti Thane Morgan, místní ortopedický chirurg a vášnivý fanoušek motorsportu. Nejprve byl okruh určen pouze pro soukromé účely rodiny – první veřejný závod se zde konal až v roce 2017.

V roce 2022 byl okruh Amarillo Kart prodán bratrům Yuchinskiým – Kyleovi, Bradovi a Joeovi. Bratrové provedli rekonstrukci dráhy, která zahrnovala nový asfalt, bezpečnostní oplocení, krytou plochu pro motokáry, bodovací věž, vyhlídkovou plošinu, sprchy a také nový název – Amario Kart Complex.

Dráha byla znovu otevřena v květnu minulého roku. Po více než roce je však znovu na prodej. Není známé, proč tak bratři činí, ale cenu díky inzerátu známe. Ta činí rovné dva miliony dolarů. Při aktuálním kurzu jde o částku přesahující 46 milionů korun. Milovníci Istanbulu a Texasu, lepší příležitost již mít nebudete!