Inženýr, kterému šéf AlphaTauri vyjádřil nedůvěru, opustil tým

Šéf týmu AlphaTauri Franz Tost v Saúdské Arábii prohlásil, že po špatném začátku sezóny některým svým inženýrům "nevěří". Ten, komu nevěřil, ale už v týmu nepracuje.

Štítky: AlphaTauri Franz Tost Zveřejněno 6. 05 2023 — GPF1.cz

Podle zákulisních informací opustil tým AlphaTauri inženýr, kterému šéf týmu Franz Tost “nevěřil”.

Na březnové Velké ceně Saúdské Arábie Tost vysvětlil, že ztratil důvěru ve své inženýry poté, co se tým v roce 2022 propadl na konec startovního pole a následně špatně odstartoval do sezony 2023. Zkušený šéf na konci roku 2023 odstoupí a nahradí ho současná manažerská dvojka Ferrari Laurent Mekies a bývalý člen vedení FIA Peter Bayer, ale v Miami prozradil, že člověk, který ztratil jeho důvěru, tým opustil.

Šéf AlphaTauri zkritizoval své inženýry, ti to berou s nadhledem

Na páteční tiskové konferenci šéfa týmu v Miami Tost jednoduše řekl, že “člověk, kterému jsem už nedůvěřoval, je pryč, a jak si dokážete představit, ostatním důvěřuji. Naprosto bez problémů a odvádějí dobrou práci.”

Zákulisní informace tvrdí, že z týmu odešel šéf aerodynamiky Dickon Balmforth. Balmforth, který svou kariéru v F1 zahájil v roce 2003 u Williamsu, působil v AlphaTauri od května 2018 po přestupu z Red Bullu, kde strávil 12 let a kde se vypracoval na pozici hlavního aerodynamického specialisty.

Podle dalších zdrojů nastoupil do AlphaTauri Dr. Guru Johl, což potvrzuje i jeho stránka na síti LinkedIn.

Johl odešel z pozice hlavního aerodynamického specialisty Aston Martin v březnu 2023 po více než osmi letech působení v Silverstone a na svém profilu na LinkedIn je uveden jako zástupce vedoucího aerodynamiky ve společnosti AlphaTauri – ta má své aerodynamické zázemí ve Velké Británii, nedaleko továrny Red Bull.

Johl zahájil svou kariéru v F1 v roce 2004 u Red Bullu a strávil více než deset let v oddělení aerodynamiky tohoto týmu, než přešel do předchůdce Aston Martinu, týmu Force India.