Interní spory u Ferrari? Ve vedení mělo dojít k hádce

Éterem se šíří zajímavá informace – nedávno mělo dojít ke konfliktu mezi šéfem Ferrari Mattiem Binottou a designérem Simonem Restou. S informací přišel vážený italský novinář.

Štítky: Ferrari Zveřejněno 15. 10 2020 — Petr Čermák

Italský novinář Alberto Sabbatini tvrdí, že ve vedení Ferrari došlo ke konfliktu mezi klíčovými osobami. Dle všeho se spolu měli pohádat šéf týmu Mattia Binotto a designér, který byl vybrán jako vedoucí projektu pro rok 2022, Simone Resta. Sabbatini to prozradil v italském podcastu Pit Talk.

„Mezi oběma došlo k nějakým konfliktům už před několika lety, tehdy ale bylo všechno jinak – týmu se poměrně dařilo,“ tvrdí Sabbatini.

Sabbatini píše pro italský deník Autosprint. Sám je toho názoru, že jediným řešením pro současnou patálii u Ferrari je změna vedení. Tým by měl najmout „někoho zvenčí“. Současné vedení je podle něj dokonce zčásti na vině za výkonnostní propad letošního motoru.

„Nechápu, proč Ferrari nevyužilo své politické moci, svých zbraní obecně, a nevyřešilo situaci jinak. Mohli mít možnost vyvíjet pohonnou jednotku,“ tvrdí Sabbatini. „Todt ani Montezemolo by současnou situaci nepřipustili. Využili by svého charisma a jejich politické moci k tomu, aby se z výkonnostní ztráty vzpamatovali a našli cestu zpět.“

Ferrari k celé situaci přistupuje velmi pragmaticky – současné vedení měnit nehodlá. Právě neustálé změny na personální úrovni jsou jednou z příčin, proč se maranellské stáji nedaří. Prezident Ferrari Louis Camilleri nedávno vyslovil stoprocentní důvěru v současné vedení a doufá, že se vše brzy vrátí do zajetých kolejí.

Elektrický Taycan je nejprodávanějším vozem Porsche, drtí i Panameru