Interlagos končí, Grand Prix Brazílie mění dějiště

Brazilský prezident Jair Bolsonaro sdělil médiím, že v roce 2020 se dějiště Grand Prix Brazílie přesune z okruhu Interlagos do městské čtvrti Deodoro v Riu de Janeiru, kde vyroste nový okruh.

5 Štítky: GP Brazílie Zveřejněno 8. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

Bolsonaro prohlásil, že už má dohodu s vedením města. Nový okruh by měl být hotový ještě před koncem letošního roku. „Vedení F1 se rozhodlo zachovat Velkou cenu Brazílie, ale Sao Paulo už pro to nebylo vhodné kvůli nutnosti veřejné finanční podpory a dluhu, který tam existuje,“ prohlašuje prezident.

Podle něj okruh v Riu de Jaineru pomůže hotelovému byznysu a státní ekonomice, protože vytvoří nové pracovní pozice. Trať by měl navrhnout Hermann Tilke. Údajně by snad mohla nést jméno Ayrtona Senny (paradoxně rodáka za Sao Paula).

Interlagos hostil všechny brazilské Velké ceny od té premiérové v roce 1973. Výjimky tvořily roky 1978 a 1981-1989, kdy se jelo na trati Jacarepagua v Riu. Ta však byla v roce 2016 zdemolována, na jejím místě vyrostl olympijský park.

Diskuse k článku

5 komentářů: “Interlagos končí, Grand Prix Brazílie mění dějiště”

 1. Jakub McL napsal:

  Ti nebude tím, že nezávodí Brazilec. To by to nezůstalo právě v Brazílii. To jsou jenom peníze. Dluhy okruhu a marketing. Prostě blíž městu přijde víc lidí. Ale škoda, tam byly vždy závody super. A to počasí.. 🤗

 2. Ph.Nguyen napsal:

  asi je to tím, že žádný Brazilec nezávodí

 3. krakra napsal:

  Hm, taková klasika a bude s ní amen.
  Bude to škoda.

 4. Jakub McL napsal:

  Další Tilkedrom místo téhle nádhery s řadou možností k předjíždění…

 5. Jakub McL napsal:

  😭😭😭

Napsat komentář