Imola je ochotna uspořádat závod F1 zadarmo

Prezident italského okruhu Uberto Selvatico Estense prohlásil, že okruh je ochoten uspořádat závod bez diváků, pokud by se situace v Itálii v následujících měsících zlepšila.

Štítky: 2020 Imola Okruhy Zveřejněno 23. 04 2020 — Lukáš Podstata

Nejdříve došlo k odložení GP Číny a následovalo několik dalších velkých cen. Od začátku byl jako možná alternativa skloňován okruh Autodromo Enzo e Dino Ferrari, který již dříve závody královny motorsportu hostil.

Vedení formule 1 začíná již pracovat se scénářem, že letošní sezona bude muset být uspořádána bez fanoušků a Imola přichází jako jedna z alternativ. Samotné uspořádání bez diváků by totiž bylo pro okruh daleko snazší než závod, kterého se účastní veřejnost.

Více se k možnosti upořádat na okruhu v Imole závod vyjádřil jeho prezident Uberto Estense: „Aktuální situace nám dává příležitost opět se zařadit mezi kandidáty na uspořádání velké ceny. Situace samozřejmě závisí na vládních omezeních, jestli nám vůbec umožní takový závod uspořádat. Je však pro nás daleko jednodušší, když se závod bude konat bez diváků, protože se nebudeme muset starat o tribuny, VIP sekci, pohostinství a další aspekty.

Samozřejmě, že nabídneme využití našeho okruhu zdarma, a pokud to bude možné, vezmeme náklady na svá bedra. Naše výhoda je, že můžeme náš region požádat o finanční pomoc. Víte, můžeme takovou věc pro fungování formule 1 udělat. Na druhou stranu ale nejsme schopni zaplatit promotérský poplatek.“ Estense také dodává, že by se závod mohl uskutečnit krátce po tom v Monze. „Loni jsme měli pěkné počasí v říjnu i v první polovině listopadu. Rozhodně se o počasí v pozdější fázi roku nebojím. Možná by pro někoho bylo lepší zorganizovat více závodů v Monze, ale myslím, že by se hodně lidí chtělo vrátit zpět k nám do Imoly. Byl by to pro nás sen vidět zase formuli 1 zde,“ řekl Estense

Je tedy otázkou, zda na takovou nabídku přistoupí FIA a další organizace spojené s formulí 1. Určitě by bylo úžasné vidět monoposty zpět, kde ještě před čtrnácti lety závodily.

Atmosféra během jedné z GP San Marina.

Diskuse k článku

Napsat komentář