I Hamilton se podivuje kvalifikační rychlosti Red Bullu

Mercedes v Brazílii obsadil druhou kvalifikační řadu, a to ještě díky penalizaci Charlese Leclerca. Stejně jako Sebastiana Vettela, i Lewise Hamiltona zaskočila rychlost, kterou Red Bull vyprodukoval na rovinkách.

Štítky: GP Brazílie Mercedes Zveřejněno 17. 11 2019 — Lukáš Štěrovský

Hamilton třetím místem rozšířil svoji sérii kvalifikačních „neúspěchů“, kdy už od Grand Prix Německa nezískal pole position. „Ve třetím tréninku se naše tempo zdálo dobré, ale v kvalifikaci jsme najednou vůči Red Bullu dost ztratili, nebo spíš oni získali něco navíc. Ale tak jako tak jsem šťastný, že jsem byl schopný rozdělit Ferrari, to je vždycky výzva.

Oproti ostatním nám, hádám, chyběl nějaký výkon. Tím jsme ztratili nejvíce času, hlavně na rovinkách. Ale jinak jsem do toho dal úplně vše,“ přiznal Brit, který se domnívá, že motor Mercedes zkrátka ve vyšší nadmořšké výšce nefunguje tak jako konkurenční agregáty. Pro závod ale budou podle něj klíčové pneumatiky, o které se Hamilton dokáže podle svých slov starat lépe než ostatní, a v tom by mohla být jeho výhoda.

I Valtteri Bottas, který odstartuje jako čtvrtý, se zdál být rychlostí soupeřů překvapen. „Je to dobré, máme slušné auto a nic nevzdáme, zůstávám pozitivní.  Byl to obtížný den, ve třetím tréninku jsme neměli tempo, ale ve třetí části kvalifikace jsem se cítil dobře. Nechápal jsem ale, jak ostatní zajeli svá kola. Věděl jsem, že tam ještě je potenciál pro ukrácení pár desetinek, ale v mém autě to asi bylo ještě o něco víc,“ tvrdil Fin, který pro závod favorizuje Maxe Verstappena.

Diskuse k článku

Napsat komentář