Hyper-měkkou pneumatiku v prvních třech závodech neuvidíme

Italský pneumatikář Pirelli zveřejnil vybrané specifikace pneumatik pro první tři závody příští sezony. Ani jednu z nových sad ale v Austrálii, Bahrajnu a Číně diváci v akci neuvidí.

1 Štítky: Pirelli Pneumatiky Zveřejněno 11. 12 2017 — Lukáš Štěrovský

Od sezony 2018 má Pirelli k dispozici dokonce sedm suchých směsí, když přidalo hyper-měkkou (kterou Lewis Hamilton označil po testech v Abú Dhabi za nejlepší gumu od Pirelli vůbec) a super-tvrdou. Jenomže druhou jmenovanou Pirelli zřejmě vůbec nevyužije a hyper-měkká sada nebude dostupná v prvních třech závodech. Počítá se s ní až pro GP Monaka.

V Austrálii totiž týmy a jezdci budou mít k dispozici měkkou, super-měkkou a ultra-měkkou pneumatiku. V Bahrajnu pak přijdou ke slovu střední, měkké a super-měkké sady. Pro Čínu pak Pirelli připraví střední, měkkou a ultra-měkkou sadu (což mimochodem znamená, že Pirelli přeskočilo super-měkkou směs).

I v příštím roce platí, že jezdec musí pro poslední část kvalifikace ušetřit alespoň jednu sadu nejměkčích pneumatik ze třech nominovaných specifikací. Pro závod pak musí být k dispozici alespoň dvě tvrdší sady ze škály nominovaných pneumatik.

Pirelli má tvrdou gumu, ale asi ji ani nepoužije

Diskuse k článku

Napsat komentář