Hungaroring dostal zelenou, projde modernizací

Vláda finančně podpoří výstavbu nových tribun a zázemí.

1 Štítky: GP Maďarska Hungaroring Zveřejněno 6. 08 2017 — Pavel Fabry

Dlouho očekávaná přestavba zastaralého zázemí okruhu Hungaroring dostala zelenou, když maďarská vláda odsouhlasila finanční podporu projektu. Pracovat se začne po příští Velké ceně Maďarska.

Vláda přislíbila financování modernizace, která je odhadována na 114 miliónů eur (téměř 3 mld. korun), přičemž platby budou rozděleny do tří fází. Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó byl přítomen na letošní velké ceně a během víkendu se dokonce svezl ve dvousedadlovém monopostu F1. Szijjártó potvrdil, že s představiteli okruhu, který má smlouvu na pořádání velké ceny až do roku 2026, dospěli k dohodě.

Celá řada budov v paddocku a okolo trati je stále ještě původní od prvního závodu, který se jel už v roce 1986. Prioritou při přestavbě jsou hlavní tribuny a veřejná místa, v plánu je vytvořit moderní stadionovou sekci, která se bude rozprostírat okolo poslední zatáčky a cílové rovinky.

Práce budou zahájeny ke konci roku 2018, následovat budou nové budovy pro ředitelství závodu a komplex v boxové uličce v roce 2020. V plánu jsou také nové centrum pro návštěvníky a muzeum.

„Teď už máme plán,“ řekl prezident a výkonný ředitel Hungaroringu Zsolt Gyulay. „Vláda se rozhodla. Ministr řekl, že je to zaručené, že je to stoprocentně jisté. Zdrželo se to, protože jsme chtěli začít už v lednu, ale to je prostě vláda!

Na konci srpna začneme tvořit architektonické návrhy. Mým plánem je, že bychom mohli s přestavbou začít na konci roku 2018 a být hotovi v roce 2019. Prvním krokem je vnějšek, tribuny, a druhým je vnitřek okruhu, boxy, v roce 2020. Všechno bude nové. Budeme mít více míst k sezení jako na moderním stadionu.“

Gyulay dodal, že si již vytvořil dobrý vztah se současným šéfem formule 1 Chasem Careym a společností Liberty Media.

„Myslím, že pan Carey je naprostý gentleman,“ řekl. „Máme dlouhou smlouvu a já cítím, že s nimi se pracuje o něco snáze. Musíme poděkovat Berniemu (Ecclestonovi) za všechno, samozřejmě, ale s nimi se dá pracovat snadno.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Hungaroring dostal zelenou, projde modernizací”

  1. INF_11 napsal:

    Dle té částky bude Mickey Mouse asi ze zlata 🙂

Napsat komentář