Hülkenberga a McLaren čeká společný test

Příští týden čeká Nica Hülkenberga test s týmem Arrows McLaren SP, který soutěží v americké závodní sérii IndyCar. Stane se tak na okruhu Alabama, který hostil i letošní první závod sezony.

Štítky: IndyCar McLaren Nico Hülkenberg Zveřejněno 21. 10 2021 — Vašek Štěpánek

Německý závodník se netají zájmem o IndyCar. Letos už byl v kontaktu s Edem Carpenterem, svůj první pořádný test ale absolvuje s týmem Arrows McLaren SP, který už podle názvu má blízké vztahy s McLarenem ve formuli 1.

Hülkenberg F1 opustil na konci roku 2019, kdy jej u Renaultu vystřídal Esteban Ocon. Vloni se ale zúčastnil tří velkých cen, když nahrazoval nejprve nemocného Sergia Péreze a poté Lance Strolla v Racing Pointu. Aktuálně je ‚Hulk‘ rezervním pilotem Aston Martinu, týmu, který vzešel právě z loňského Racing Pointu.

Mohl by ale Hülkenberg závodit v IndyCar? Mluvčí týmu Arrows McLaren SP potvrdil, že Hülkenberg se s nimi zúčastní testu, který se má uskutečnit v pondělí na okruhu Alabama. Okruh letos hostil i první závod sezony Indy a své první zkušenosti s touto sérií na ni získal také Romain Grosjean.

Arrows McLaren SP dále uvedl, že má zájem svůj tým rozšířit ještě o jeden vůz. Současně pro něj závodí jen dva piloti – Pato O’Ward a Felix Rosenqvist, oba mají navíc smlouvu i pro příští sezonu. AMSP ale přiznal, že třetí člen týmu by závodil nejspíše jen na vybraných závodech, klíčem ke splnění cíle je ale najít kvalitního třetího pilota.

Se sedačkou byl hodně spojován také Hülkenbergův sok z formule 1 Kevin Magnussen. Dán na tým udělal dojem, když nahrazoval zraněného Rosenqvista. Alternativou byl také mistr světa z roku 2009 Jenson Button, plán se ale rozpadl kvůli nedostatku testování.

„Je to realita, rádi bychom náš tým rozšířili. V našem případě nejde o peníze, logistiku, nebo dalších vnějších věcech. Jde nám o to, abychom našli kvalitního a pravého pilota, který bude skvěle zapadat do naší filosofie závodění.

Vždy se snažíme zajistit, abychom získali ty správné lidi. Nechci dát něco dohromady jen proto, abychom měli třetí vůz, který nám ve finále ale vůbec neprospívá. Sezonu 2022 bychom pojali jako odrazový můstek pro rok 2023, kde bychom se rádi dostali do pozice solidního a konkurenceschopného týmu se třemi vozy,“ uvedl prezident týmu AMSP Taylor Kiel.