Hülkenberg znovu pojede Le Mans

Vytrvalostní závod 24 hodin Le Mans se ani příští rok neobejde bez Nika Hülkenberga, dohodl se s Porsche.

Štítky: Force India Le Mans Nico Hülkenberg Vidžaj Mallya Zveřejněno 2. 09 2015 — Josef Nekvinda

Triumf z letošního ročníku závodu 24 hodin Le Mans bude moci Nico Hülkenberg zopakovat i příští rok. Podepsal znovu s Porsche.

Jak řekl spolumajitel týmu Force India Vidžaj Mallya, z Nika Hülkenberga se stává jeden z nejlepších jezdců na světě. A nezbývá než souhlasit. Už několikrát svými výkony ve formuli 1 překvapil a svůj závodnický um předvedl i letos na vytrvalostním závodě 24 hodin Le Mans. Tam si hoši z týmu Porsche ve složení Nico Hülkenberg, Earl Bamber a Nick Tandy dojeli pro velmi cenné prvenství. Těmito výsledky si celkem jasně řekl o prodloužení smlouvy u Force Indie a i tato stáj má na příští rok napůl uzavřené jezdecké složení. O Mallyovi je přitom známo, že své piloty oznamuje mezi posledními. To je důkaz, jak moc si Hülkenberga jeho šéf cenní.

Mallya zároveň 28letému Hülkenbergovi s novou smlouvou povolil pendlovat mezi F1 a Le Mans i příští rok. Již ve Spa se tak Němec opět dohodl s továrním týmem Porsche na účasti v ročníku 2016 a bude tak mít příležitost svůj úspěch na okruhu de la Sarthe v elitní kategorii zopakovat.

„Když Nico vyhrál závod Le Mans, byl jsem na něj velmi hrdý. Jestli si tedy myslí, že je to pro něho dobrá příležitost, nechám rozhodnutí na něm,“ řekl Mallya.

Diskuse k článku

Napsat komentář