Hülkenberg se Haasu ozval sám, začala mu F1 zase chybět

Navrátilec Nico Hülkenberg se rozpovídal během posledního víkendu v Abu Dhabi. Němec se přiznal, že první dva roky vyloženě netoužil po návratu do královny motorsportu. Své plány ‚Hulk‘ přehodnotil až na začátku letošní sezony. Následně začal Hülkenberg sledovat situaci na trhu s jezdci a poté se dohodl s americkým Haasem.

Štítky: 2023 Haas Nico Hülkenberg Zveřejněno 22. 11 2022 — Vašek Štěpánek

Hülkenberg na plný úvazek závodil ve formuli 1 naposledy v roce 2019 po boku australského závodníka Daniela Ricciarda v Renaultu. Během své přestávky se Němec hned pětkrát objevil za volantem F1 coby náhradník, naposledy tomu bylo na začátku letošní sezony.

V Abu Dhabi se Hülkenberg přiznal, že v letech 2020 a 2021 vyloženě netoužil po návratu a spíše si užíval života se svou rodinou. Svůj názor budoucí pilot Haasu změnil teprve letos na začátku března, když se o svět F1 začal znovu aktivněji zajímat.

Hülkenberga k tomu dotlačila pozice, kterou měl u Aston Martinu – testovací a rezervní pilot. Díky velkému přehledu a aktivní účasti v zákulisí si oblíbený závodník nakonec vydobyl cestu zpět do F1 a od příštího roku bude týmovým kolegou Kevina Magnussena v Haasu.

„První dva roky jsem se kvůli tomu [potenciálním návratu do F1] příliš nestresoval a nechal jsem věci plynout. V roce 2020 přišel covid a vše se pozastavilo. Nic se nedělo a já neměl úplně důvod zajímat se o dění v pozastaveném šampionátu.

V roce 2021 to bylo podobné – formule 1 už sice plně fungovala, ale pořád jsem si ve své hlavě opakoval, že není důvod se nějak aktivně zapojovat. Situace se u mě změnila až letos na jaře, když jsem se díky Aston Martinu do F1 znovu aktivně připojil.

Uvědomil jsem si, že mi závodění chybí a mé dva záskoky na začátku sezony jsem si opravdu užíval. Říkal jsem si: ‚Jo, pořád to ve mně je a rád bych se vrátil‘. Tak jsem se začal znovu zajímat, a nakonec jsem se dohodl s Haasem.

Rád bych Haasu poděkoval. Jsem vděčný za příležitost, kterou jsem dostal a také bych zde rád ocenil jejich trpělivost. V posledních týdnech jsem Haas hodně uháněl a často jim volal. Takže bych pochopil, kdyby byli trochu otrávení,“ přiznal Hülkenberg.

35letý pilot dále popsal svá jednání se zástupci americké stáje. „Vše probíhalo docela rychle a cítil jsem se být v dobré pozici. Samozřejmě, tohle je formule 1 a zde si člověk nemůže být nikdy jistý, dokud nepodepíše a někdy nefunguje ani to.

Pořád jsem si říkal, že je tady [ve startovním roštu] hodně ambiciózních kluků, kteří budou o své kariéry hodně tvrdě bojovat, což je přirozené. Formule 1 už takhle prostě funguje a nikdy se to nezmění,“ pokračoval účastník 181 Velkých cen.

Jak už jsme zmínili, Hülkenberg se stane týmovým kolegou Kevina Magnussena. Oba piloti už mezi sebou měli menší potyčku. Před pěti lety Hulk dokonce Dána označil za toho nejméně sportovního závodníka na startovním roštu.

Magnussen na tento komentář tehdy reagoval slovy: ‚Suck my balls, honey!‘ [volný překlad: ‚Polib mi, kámo…]. Navrátilec si ale nemyslí, že by měl s Magnussenem nastat další podobný incident, naopak. Hülkenberg už se na spolupráci se stálým jezdcem Haasu těší.

„Na začátku sezony jsem Kevina pozdravil a mluvili jsme spolu. Zavzpomínali jsme si právě na Maďarsko a smáli se tomu. Řekl bych, že jsme oba dozráli, máme rodiny a celkově jsme teď lepšími lidmi a závodníky, zkrátka jsme dospěli.

Máme k sobě velký respekt a abych byl zcela upřímný, na spolupráci s Kevinem se těším. On tým zná velmi dobře a společně se pokusíme zvednout úroveň celé stáje. Už se nemohu dočkat, až se konečně dostanu za volat,“ zakončil Hülkenberg.