Hülkenberg přiznal, že chtěl pro Red Bull jezdit místo Péreze

Bývalý pilot Nico Hülkenberg promluvil o své snaze vrátit se do šampionátu. I když to prozatím nevyšlo, své naděje upírá třiatřicetiletý závodník k sezoně 2022.

Štítky: Nico Hülkenberg Zveřejněno 20. 03 2021 — Lukáš Štěrovský

Němec vloni sporadicky zasáhl do sezony ve voze Racing Pointu v momentech, kdy jeho piloti prodělávali nákazu koronavirem. Hülkenberg se ale netajil tím, že by se rád vrátil na plný úvazek s týmem Red Bull. Ten si však nakonec vybral Sergia Péreze.

„Samozřejmě by se mi líbilo, kdybych mohl jezdit za Red Bull, o tom není pochyb,“ přiznal německý závodník. „Ale to se nestalo. Jde o jejich rozhodnutí,“ tvrdí s tím, že další možnosti jako například role rezervního jezdce Red Bull či Aston Martinu nebo Mercedesu nepřipadaly v úvahu.

„To pro mě nikdy nebyla možnost. Na konci roku to bylo jenom o tom, zda bych získal závodní sedačku, ale tu Red Bull dal Checovi, jak všichni ví. Red Bull rychle rozhodl, že Albon bude rezervním jezdcem, takže mě s nabídkou této pozice oslovily jiné týmy.“

Přesto Němec, který drží smutný rekord účasti v nejvíce velkých cenách (179) bez umístění na stupních vítězů, neztrácí naději na návrat. „Je pro mě důležité zůstat kolem formule 1 a využít příležitost, když se naskytne. Zaměřuju se na rok 2022, co vše se může stát? A pomůže mi to k návratu?“ táže se.

Hülkenbergův návrat číslo dva: Z posezení nad kávou do kvalifikace GP Eifelu