Hülkenberg: jsme pátý nejrychlejší tým

Na základě výsledků z posledních dvou závodů je Haas nejpříjemnějším překvapením ze středu pole.

Štítky: Haas Nico Hülkenberg Zveřejněno 10. 07 2024 — Dominik Kovář

Haas skončil v minulém roce na posledním místě v poháru konstruktérů se 12 body. Špatné výsledky Haasu znamenaly konec kontroverzního Guenthera Steinera, na jehož místo šéfá týmu usedl japonec Ayao Komacu. Do roku 2024 vstupoval Haas s minimálními ambicemi, což je vždy dobrý základ pro to příjemně překvapit.

Po polovině sezóny má Haas s 27 body na svém účtu namířeno k jedné z nejlepších sezón od svého vstupu do F1 v roce 2016. Aktuálně se americký tým nachází na sedmé příčce v poháru konstruktérů, od šestého RB ho navíc dělí pouze čtyři body. Vzhledem k aktuální formě Haasu by mohl být cílem i pátý Aston Martin, který má bodů 68. To už je sice na středopolové týmy poněkud daleko, na druhou stranu je forma britského týmu kolísavá.

Na druhé straně je tu Haas, který na poslední závody přivezl významná vylepšení. Výsledkem je zisk 20 bodů z posledních dvou závodů. V Rakousku skončil Hülkenberg šestý a Magnussen osmý. Ve Velké Británii Hülkenberg výsledek z Rakouska zopakoval. Stalo se tak poprvé od roku 2018, kdy Haas dokázal ve dvou závodech za sebou skončit minimálně šestý.

Hülkenberg je z pokroku nadšený

“Je to nečekané, ale je to zasloužené. Pracovali jsme na tom. Vyhnuli jsme se potížím, chybám a měli dobrou strategii,” řekl Hülkenberg po Silverstone. “Myslím si však, že nejlepší na tom všem je výkon, který jsme předvedli. Novinky s autem opravdu něco udělaly a skutečně si myslím, že nyní soupeříme o páté nejrychlejší auto – někdy s Astonem, někdy s Alpine, někdy s někým jiným.”

Forma Haasu byla v posledních letech trochu závislá na formě Ferrari – to kvůli využití stejných dílů nebo cenných dat. Nyní to spíše vypadá, jako kdyby Ferrari kus své formy odevzdalo právě Haasu. ¨V této sezóně jsme dosud byli docela konzistentní a myslím, že to takto může vydržet. Myslím, že to také bude záležet na víkendu a trati, takže budeme muset počkat a uvidíme. Zatím to je ale příběh skvělého návratu,” shrnul “Hulk” aktuální formu amerického týmu.