Hülkenberg jednal s Red Bullem, neúspěšně

Nico Hülkenberg potvrdil, že během letní přestávky jednal o závodní sedačce s týmem Red Bull. Helmut Marko, poradce rakouského týmu, byl ale v závěru jednání nekompromisní a Němec musí závodní sedačku hledat jinde.

Štítky: Helmut Marko Nico Hülkenberg Zveřejněno 20. 09 2019 — Lukáš Podstata

Nico Hülkenberg závodí pro Renault od sezony 2017. V té následující ale další závody ve francouzském týmu nepřidá, protože ho nahradí Esteban Ocon.

Hülkenberg musel začít shánět nový tým a nejvíce se spekulovalo, že Němec nahradí v americkém týmu Haas Romaina Grosjeana. K velkému překvapení všech ale Grosjean v týmu Haas zůstává. Hülkenberg byl proto dotázán, zda byl z rozhodnutí Haasu zklamán. „Ne, protože naše jednání nepostupovala správným směrem a nedokázali jsme se dohodnout.“

Němec také potvrdil, že se během letní přestávky snažil získat místo v Red Bullu. Dokonce i jednal s poradcem rakouského týmu Helmutem Markem. „Celý srpen jsem byl s Markem v kontaktu.  Nevím proč, ale v určitém bodě mi řekl: ,Už mi víckrát nevolej‘,“ nechápe jednání Marka Hülkenberg.

Další variantou pro Němce bylo opětovně spojení s bývalým šéfem Renaultu Frédérickem Vasseurem v týmu Alfa Romeo. O jezdecké sestavě Alfy Romeo ale do značné míry rozhoduje Ferrari a zdá se, že podle prohlášení Mattii Binotta, šéfa Ferrari, hodlá italská stáj více preferovat současného pilota Švýcarské stáje Antonia Giovinazziho, než angažovat Nika Hülkenberga.

„Antonio se neustále zlepšuje a nutně potřebuje podporu, jakou si zaslouží. Upřímně si nemyslím, že je tak klidný, jak by měl být. Takže chci, aby cítil co největší důvěru Ferrari, jako jeden z našich pilotů. Nyní má Antonio před sebou několik důležitých závodů, ve kterých může potvrdit svůj růst. Není to ale zkouška, jen příležitost opět dokázat, co se mu povedlo v posledních závodech,“ říká Binotto.

Poslední volná sedačka tak zůstává u Williamsu, kde se Robert Kubica rozhodl po skončení aktuální sezony seriál formule 1 opustit. Na jeho místo je ale horký kandidát pilot F2 Nicholas Latiffi, který má kromě velkého talentu, také velké množství peněz. Ty nejspíše budou hlavním faktorem rozhodování Williamsu o svém druhém jezdci, protože společně s Kubicou odejde také jeho osobní sponzor společnost Orlen.

Diskuse k článku

Napsat komentář