Hülkenberg bude závodit pro Porsche v Le Mans

Nico Hülkenberg příští rok skloubí roli pilota formule 1 s účastí ve vytrvalostních závodech.

4 Štítky: Nico Hülkenberg Zveřejněno 27. 11 2014 — Jan Pastorek

Nico Hülkenberg příští rok skloubí roli pilota formule 1 s účastí ve vytrvalostních závodech.

S Force Indií Hülkenberg už novou smlouvu podepsal, takže bude dál závodit v královně motorsportu. K tomu ale oznámil, že nastoupí ve slavném závodě 24 hodin v Le Mans ve třetím Porsche 919 Hybrid, také se zúčastní vytrvalostního závodu ve Spa.

„Porsche a Le Mans, to je kombinace, která přitahuje asi každého jezdce,“ komentoval. „Fanouškem Porsche jsem dlouhou dobu a jeho návrat do LMP1 jsem bedlivě sledoval. Moje touha řídit to auto v Le Mans rostla.“

„Jsem velmi rád, že mi to umožní kalendář F1 2015, a jsem vděčný Force Indii, že mě nechá to zkusit. Teď je na mně, abych tvrdě pracoval a splnil oba závazky.“

Hülkenberg se tak stane prvním aktivním jezdcem F1 od roku 2009, který nastoupí v Le Mans, poslední byl Sébastien Bourdais.

Diskuse k článku

4 komentáře: “Hülkenberg bude závodit pro Porsche v Le Mans”

 1. Zix napsal:

  Variotek: V týmech ve kterých jezdí nemá šanci zaujmout…

  Meleš hodně velký kraviny, protože vždycky měl vůz ze středu pole, se kterým se dalo bojovat o body. Podle tý tvojí logiky by teda každej musel nastoupit rovnou do top týmu jako třeba Hamiltom,Magnussen, JPM nebo třeba Villeneuve.

  A už se pár jezdcům podařilo dostat do top týmu i z výrazně horších vozů, názornej příklad je Alonso pokud víš kde jel v roce 2001. 😉

 2. Variotek napsal:

  Zix:
  By mě zajímalo jestli se tam tedy brzo nechystá jezdit trvale a na F1 se vykašle, když ho pořád neznámo proč žádnej top tým nechce.

  V týmech ve kterých jezdí nemá šanci zaujmout…

 3. Zix napsal:

  By mě zajímalo jestli se tam tedy brzo nechystá jezdit trvale a na F1 se vykašle, když ho pořád neznámo proč žádnej top tým nechce.

 4. snebka napsal:

  F1 a Le Mans současně? To je jako v 60. letech 😛

Napsat komentář