Hrozba kolize mezi Verstappenem a Hamiltonem? Jen honička za poutavými titulky!

Pikantní atmosféru měla tisková konference před GP Monaka. Lewis Hamilton a Max Verstappen byli s ohledem na nedávné prohlášení šéfa týmu McLaren Zaka Browna, podle kterého je jejich vzájemná kolize jen otázkou času, dotázání, co si o tomto výroku myslí. Nizozemec posléze neudržel nervy na uzdě.

Štítky: Lewis Hamilton Max Verstappen Sebastian Vettel Zveřejněno 20. 05 2021 — Lukáš Štěrovský

Zejména první zatáčky závodů v Portugalsku a na Imole ukázaly, že Verstappen se nehodlá vzdávat snadno. Ke kolizi mezi oběma jezdci zatím ještě nedošlo, ale moc k ní nechybělo. Změní se něco v Monaku?

„Myslím, že jsem byl dobrý v tom smyslu, že jsem se zatím vyhnul jakémukoliv incidentu,“ řekl k celé věci Lewis Hamilton. „Ale pořád zbývá 19 závodů a budeme blízko sebe… myslím, že Max má možná pocit, že musí něco dokazovat. Já nejsem ve stejné pozici, mám dlouhodobé cíle. Je to spíš maraton než sprint, tak smýšlím. Což je důvod, proč mám takové statistiky, jaké mám.“

To Verstappen ale odmítnul. „Nemusím nic dokazovat. Vyhýbat se kontaktům, to funguje pro nás oba. Vedeme si v tom dobře, to je pravda. Závodíme tvrdě, ale oba jsme se zatím vyhnuli kolizím, takže doufejme, že to tak bude pokračovat a budeme proti sobě tvrdě bojovat na dráze,“ dodal.

Jenže o pár minut později byl dotázán na stejné téma znova, což se mu pochopitelně příčilo. „Upřímně nevím, co k tomu říct více. Nikdy se nesnažíme havarovat. Chcete z toho udělat jen zajímavé titulky, abyste měli více čtenářů,“ osopil novináře pilot Red Bullu. „Místo toho, kolik skvělých závodů jsme měli, radši napíšete, že kolize je jen otázkou času, na což lidi samozřejmě více klikají.“

Verstappena se zastal i Sebastian Vettel. „Myslím, že jedna věc, kterou lidé zvenčí nechápou, je to, jak těsné to někdy je a jak snadno se mohou věci pokazit, aniž byste to tak chtěli. Jak řekl Max, nikdo nechce úmyslně havarovat. Někdy je ale riziko vysoké a nevyjde to.

Nechápu, proč jste tak nadšení z čekání na kolizi. Myslím, že byste měli mít spíš radost z toho, že dokážou závodit bok po boku bez havárie. To je umění. Chápu, že pro vás je zajímavé, když vzduchem létají trosky. Ale pro nás je nejlepší, když jsme na samé hraně a udržíme to,“ dodal Němec.