Hra F1 2022: konec příběhového módu, virtuální realita a další

Blíží se každoroční vydání nové licencované hry F1 2022. Nejnovější díl bude obsahovat adaptivní umělou inteligenci (AI) soupeřů, F1 Life či nový okruh v Miami. F1 2022 bude nově podporovat virtuální realitu, naopak neuvidíme pokračování příběhového módu Braking Point.

Štítky: 2022 Zveřejněno 26. 04 2022 — Vašek Štěpánek

Od roku 2009 vychází z dílny Codemasters videohra s tématikou formule 1. Vývojáři se mohou pyšnit exkluzivní licencí přímo od F1, což dává možnost do hry přenést skutečné okruhy, jezdce, loga sponzorů atd… rok 2022 nebude výjimkou a datum vydání je 1. července.

Hru ale nově nebude spravovat Codemasters, ale společnost EA Sports, která se na vývoji hry podílela už vloni. EA každoročně vydává jedny z nejprodávanějších her se sportovní tématikou – NHL nebo FIFA, nebo právě nově F1.

První informace o hře už jsou venku, mezi tou nejdůležitější je potvrzení tradičních módů kariéry pilota nebo vlastního týmu. Ve hře se letos naopak neobjeví pokračování příběhu Braking Point, kde měli hráči možnost závodit pro fiktivní postavu Aidena Jacksona.

Místo toho ale budou mít hráči příležitost si vytvořit kompletně vlastní zabarvení svého vozu, kombinéz rukavic atd… to v minulých dílech sice bylo, milovníci her ale měli svázané ruce a bez speciálních módů se mohly měnit pouze barvy v předpřipravených šablonách – tato funkce ponese název F1 Life.

BMW odhaluje monstrózní limuzínu i7

Hra samozřejmě bude obsahovat také nový okruh v Miami. Další tratě, které projdou změnami je Austrálie, Španělsko a Abu Dhabi. Studio připravilo reálnou podobiznu okruhů a neponechá si staré konfigurace, což je dobře.

Propracovanější bude také chování pneumatik, které má hru opět o něco více přiblížit realitě, podobně je na tom fungování samotných monopostů. Ty mají být nejautentičtějšími vozy, které kdy ve hře F1 byly.

Novinkou je rovněž adaptivní umělá inteligence (AI), která bude reagovat na zlepšující se dovednosti hráče a sama se bude upravovat závod od závodu tak, aby měl závodník nejlepší možný pocit z virtuálního závodění.

Hra F1 2022 od EA Sports bude také podporovat virtuální realitu a měla by umět nerozlišovat platformy, na kterých hráč jezdí. V multiplayeru by se tak mohli proti sobě utkat hráči na PC a hráči na PS4/5 nebo Xbox One/ Xbox S/X naráz.